Звіт про діяльність служби у 2015 році

Аналітичний звіт про роботу служби у справах дітей та сім’ї Яготинської райдержадміністрації за підсумками діяльності у 2015 році

 

Статистична інформація щодо дітей та сімей з дітьми.

Служба у справах дітей та сім’ї зареєстрована в органах державної реєстрації, затверджено положення про службу, у складі служби діє сектор з питань опіки та піклування.

    За інформацією відділу статистики в Яготинському районі за даними Головного управління статистики у Київській області станом на 01.01.2015 року на території міста Яготина проживає 3671 дітей, в селах району – 2336 дітей, всього на території району проживає 6007 дітей. Дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – 62, з них 20 дітей-сиріт, також на території району постійно мешкає 14 дітей цієї категорії, що прибули з інших районів та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, що прибула із зони проведення антитерористичної операції. Серед дітей з первинного обліку є 6 дітей-інвалідів. Центральною районною лікарнею обліковується 130 дітей – інвалідів. Народилося у минулому році 380 дітей, в тому числі 278 в місті та 102 в сільській місцевості, померло 742 людей, з них в місті 408 та 334 в сільській місцевості, померло всього 6 дітей, в тому числі 1 дитина віком до 1 року.

    На обліку дітей, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС управління соціального захисту населення громадян адміністрації перебуває 529 дітей, державну допомогу отримує 1 дитина.

    Також на обліку перебуває 173 малозабезпечених сімей, в них 396 дітей, з них 61 сімей є багатодітними, в них виховується 229 дитини.

    На обліку служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації 281 багатодітна сімʼя, в яких виховується 976 дітей. На обліку управління соціального захисту населення громадян перебувають та отримують пільги з оплати комунальних послуг 157 сімей.

Для задоволення освітніх потреб населення функціонує 19 загальноосвітніх навчальних закладів з денною формою навчання. Мережа ЗНЗ району складається з 2-х ЗНЗ І ступеня, де навчається 40 учнів, 2-х ЗНЗ ІІ ступеня – 121 учень, 15-ти ЗНЗ ІІІ ступеня – 3194 учні.

Позашкілля у районі представлено будинком дитячої та юнацької творчості – 1189 вихованців, та дитячо - юнацькою спортивною школою – 332 вихованців. Загалом гуртковою роботою в районі охоплено 2864 дітей.

В Яготинському районі функціонує 25 дошкільних навчальних закладів комунальної власності: 6 у місті та 19 у сільській місцевості, із них 14- у складі НВК “ЗОШ-ДНЗ”, в них виховується 1294 дошкільня.

          На території району працює 2 вищі навчальні заклади - Приватне акціонерне товариство вищий навчальний заклад Міжрегіональна академія управління персоналом, на стаціонарному та заочному відділеннях якого навчається 690 студентів, з них на стаціонарному – 160 осіб, а також Комунальний заклад Київської обласної ради «Чорнобильське медичний коледж», в якому навчається 306 студентів.

У навчальному закладі «Яготинський центр професійно – технічної освіти» навчається 335 учнів.

 

Реалізація програми «Назустріч дітям»

На виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 27.11.2013 № 459 «Про схвалення змін до обласної комплексної Програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2008-2017 роки», проект змін до відповідної районної програми схвалений розпорядженням Яготинської районної державної адміністрації від 17.12.2013 року № 335 «Про схвалення проекту районної комплексної програми (далі - Програма) підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» до 2017 року», після звіту про стан виконання програми на сесії районної ради оновлена програма затверджена рішенням сесії Яготинської районної ради від 24.12.2013 № 721-38-VІ. Питання про стан виконання програми розглянуто на сесії Яготинської районної ради, що відбулася 31.03.2015.

На виконання вказаної програми та розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 19.03.2015 року № 76 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Київської області» прийнято відповідне розпорядження голови Яготинської районної державної адміністрації від 30.04.2015 № 84 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Яготинського району у 2015 році» та створено міжвідомчий оперативний штаб. Питання про підготовку до оздоровчого періоду «Про оздоровлення та відпочинок дітей у 2015 році» розглянуто на засіданні колегії адміністрації 21.05.2015, про стан проведення оздоровчої кампанії на засіданні колегії 25.06.2015.

Проводиться фінансування заходів програми, проте кошти виділені лише відділу освіти на організацію роботи пришкільних таборів із денним перебуванням дітей, точніше, харчування дітей в сумі 49,66 тис. грн.

Діяльність служби, передбачена ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».

На апаратних нарадах при заступнику голови адміністрації та на засіданнях координаційної ради з питань охорони дитинства при райдержадміністрації (проведено 4 засідання) з метою координації роботи щодо попередження негативних проявів в дитячому середовищі розглянуті питання «Про стан роботи в районі із реалізації права дитини на сім’ю», «Про порядок міжвідомчої взаємодії щодо здійснення соціальної роботи та соціально-правового захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах», «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей», «Про контроль за станом організації дозвілля дітей та молоді», «Про організацію та проведення в районі Всеукраїнського заходу «Урок», «Про організацію новорічних та різдвяних свят для дітей», «Про стан роботи, спрямованої на попередження порушень законодавства щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а також порушень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» від 16.05.2013 N 243-VII». Так, у квітні.2015 відбулося спільне розширене засідання координаційної ради з питань охорони дитинства при райдержадміністрації та робочої групи, створеної відповідно до розпорядження Яготинської райдержадміністрації від 18.12.2012 № 423 «Про створення робочої групи для проведення перевірок (рейдів) у вечірній час в місцях масового відпочинку молоді». Склад групи оновлено розпорядженням від 06.05.2014 № 104.

Забезпечено проведення масових районних заходів та участь делегації району в обласних заходах з дітьми. Видано 57 наказів по службі.

Основна напрям роботи служби – робота з громадянами, дітьми. До служби в 2015 році надійшло 236 звернень громадян (у 2014 році – 288), всі звернення розглянуті у визначеному законом порядку, громадянам надані необхідні роз’яснення та документи.

За наслідками розгляду звернень, а також на виконання заходів із попередження дитячої бездоглядності службою підготовлено 21 розпорядження райдержадміністрації з питань надання дітям статусу сиріт та позбавлених батьківського піклування, встановлення (припинення) опіки та піклування над дітьми, їх влаштування, а також питань реєстрації народження дітей - 3, 1 – суперечок між батьками, що мешкають окремо, у вихованні дітей, а також 16 розпоряджень з приводу надання дозволів на вчинення правочинів щодо майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, випадків порушення законодавства щодо цього не виявлено.

За минулий рік осиротіли 13 дітей, всі діти влаштовані, з них в пріоритетні сімейні форми – 12 осіб, всі в сім’ї громадян під опіку (піклування), в той час знято з обліку також 13 – вони досягли повноліття. У зв’язку із цим фактично залишається невисоким рівень сирітства і зараз цей показник становить 1 % від загальної кількості дитячого населення, відсоток охоплення дітей сімейними формами виховання дещо збільшився і зараз становить 82,26 %, що на 4,84 % порівняно із минулим періодом 77,4 %, в сім’ях опікунів (піклувальників) виховується 44 дітей, в ДБСТ – 7. Із 38 опікунів (піклувальників) дітей 27 є рідними дітей, 11 осіб не перебувають у родинних стосунках.

В єдиному ДБСТ подружжя Ф., що діє в районі, разом із рідними дітьми всього зараз перебуває 10 дітей, а тому районною державною адміністрацією спільно із органами місцевого самоврядування проводилася робота з пошуку можливих батьків-вихователів та прийомних батьків, створена у 2014 році прийомна сім’я подружжя Р. припинила функціонування, мати стала опікуном прийомної дитини, зараз в сімʼї 2 дітей під опікою, вони виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу, а тому постало питання про виділення відповідного приміщення.

На жаль, службою у справах дітей, Яготинським ЦССДМ не вдалося влаштувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 3-х років виключно у сімейні форми виховання. Це пов’язано з тим, що від дитини-інваліда відмовилася мати, хлопчик виховується в обласному будинку дитини в м.Боярка. Також в закладі перебувають 2 дітей з циганської сім’ї, одна з дівчаток дуже хвора, а тому відсутні бажаючі взяти дітей в сім’ю.

    В інших інтернатних закладах області перебуває 11 дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування. Серед цих дітей найменші народилися в 1999 році, тобто, їм виповнилося 14 років, а тому відсутні бажаючі усиновити таких дітей чи взяти їх під опіку.

    У звітному році жителями району усиновлено 2 дітей вітчимом. Службою у справах дітей здійснюється нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території району, всього зараз таких дітей 23.

         Службою здійснюється контроль за станом виплат на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім’ях опікунів (піклувальників), відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Допомогу отримують всі 38 дітей, що перебувають на первинному обліку служби, причому 20 із них отримують таку допомогу у максимальному розмірі, та 14 дітей, що прибули на територію району із встановленою опікою (піклуванням),

    Належні виплати також отримують вихованці та батьки-вихователі ДБСТ подружжя Ф.

    Проведено 27 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуті питання соціально-правового захисту дітей:

- про роботу з дітьми та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах;

-про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;

- про встановлення та припинення опіки (піклування) над дітьми;

-про участь батьків, що проживають окремо, у вихованні дітей, про місце проживання малолітніх дітей;

- про надання дозволів на вчинення правочинів щодо майна, право власності на яке або право користування яким мають діти.

Особлива увага – забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт, вихованців інтернатних закладів. Створено реєстр житла дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Вирішуються в установленому законом порядку питання взяття дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку (зараз таких 8 осіб) на квартирний облік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2011 № 365 «Про внесення змін до деяких рішень Уряду з питань обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов». Особлива увага дітям, у яких закінчується термін влаштування в сімейних формах опіки та державних закладах та які потребують виділення їм житла в найближчі роки – всього таких осіб 9.

Службою забезпечено функціонування єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (ЄІАС «Діти») та введення необхідної інформації.

Проведено 2семінари – навчання з керівниками органів місцевого самоврядування, їм надані методичні рекомендації щодо організації роботи з питань соціально-правового захисту дітей.

Проведено 4 засідання з питань попередження насильства в сім’ї згідно плану роботи служби (щоквартально).

Видано 37 посвідчень батьків та 72 дітей з багатодітних родин. Підготовлено та направлено до Київської облдержадміністрації на 1 багатодітну матір подання з повним пакетом документів щодо присвоєння почесного звання «Мати- героїня» і в грудні 2015 року Указом Президента України таке звання їй причвоєно.

Проведено спільно з виконкомом Капустинської сільської ради відповідну роботу щодо звернення громадянки К. - жительки с. Капустинці, на урядову гарячу лінію щодо присвоєння їй почесного звання України «Мати-героїня». Громадянці надано всю необхідну консультативну допомогу.

Одним з дієвих напрямків роботи є проведення спільних профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Урок», «Підліток», «Вокзал». Службою у справах дітей та сім’ї протягом 4 кварталів 2015 року було організовано 15 спільних профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал» та 2 - «Дозвілля молоді» із залученням працівників відділів освіти, культури, національностей та релігії, економічного розвитку, торгівлі та власності райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками Яготинського РВ ГУ МВС України в Київській області, наркологічної служби Яготинської районної центральної лікарні, Яготинської міської ради, редакцією газети «Яготинські вісті». Мета таких рейдів - запобігти дитячій бездоглядності, а також перевірити стан організації відпочинку, дозвілля молоді у вечірній час в розважальних клубах, кафе, барах, ресторанах, дискотеках.

При перевірках дотримання вимог законодавства щодо заборони торгівлі алкогольними напоями згідно із п.9-11 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями порушень не виявлено, проте зроблені зауваження продавцям та власникам торгівельних точок щодо оголошень про заборону продажу пива та слабоалкогольних напоїв неповнолітнім, приведення відповідно до чинного законодавства куточку споживача.

Рейдовими групами не було виявлено неповнолітніх у громадських місцях у нетверезому стані.

В ході рейдів проводилася також освітньо-виховна робота з дітьми їм роздані буклети «Вдумайся», «Палити не модно», «Правда про алкоголь», роздані витяги з Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У торгівельних закладах розклеєні листівки –попередження «Повнолітній-доведи», та «Продають алкоголь неповнолітнім».

Продовжується освітня робота з молоддю щодо ознайомлення її з нормативно-правовими актами антиалкогольного законодавства та здорового способу життя. У міських та сільських загальноосвітніх навчальних закладах, Яготинському центрі професійно-технічної освіти проведені профілактичні бесіди з учнями старших класів з метою попередження насильства в сім’ї, попередження дитячої злочинності та бездоглядності. Проаналізовано стан злочинності неповнолітніх у Яготинському районі з 2013 по 2015 роки, вказані причини й умови скоєння злочинів неповнолітніми. Також прочитані лекції на теми: «Насильство в сім’ї неприйнятне», «Насильство – слабкість, кохання –сила», «Протидія торгівлі людьми», «Ти не продаєшся», «Ми різні, але ми рівні».

До Міжнародного Дня прав людини проведені у Яготинському центрі професійно-технічної освіти лекції на тему «Права дитини», приділено увагу правам дитини, що мають місце в «Конвенції ООН про права дитини». Перевірено стан відвідування учнями занять.

Організовані та проведені працівниками кримінально-виконавчої інспекції РВГУ МВС України за участю працівників служби у справах дітей та сім’ї та кримінальної міліції у справах дітей засідання круглих столів з підлітками, які мають проблеми із законом, проведено профілактичну роботу, спрямовану на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень.

Мобільною робочою групою визначено зараз 13 сімей, в них виховується 28 дітей, які потребують найбільшої уваги соціальних служб та допомоги. У зв’язку із цим проведено виїзди за місцем проживання 20 родин, обстежено умови проживання сімей, проведені профілактичні бесіди із батьками про належне виконання батьківських обов’язків. Всього за 2015 рік під час рейдів вилучено 19 дітей із сімей, у яких батьки неналежним чином виконують батьківські обов’язки. Службою у справах дітей та сім’ї спільно із суб’єктами соціальної роботи проведена робота із батьками по питанню належного виховання, 7 діток повернуто в сім’ю, 6 – направлено КОЦСПР «Сезенків» та ще 6- до КЗ КОР «Обласний будинок дитини м. Боярка». Всього на обліку служби у минулому році перебувало у зв’язку із тим, що батьків чи законні представники ухиляються від виконання батьківських обов’язків 38дітей з 13 сімей.

Таким чином, можна стверджувати, що забезпечено створення ефективної в певній мірі системи спеціалізованих послуг для дітей та молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в середовищі громади. Так, один із найважливіших показників дитячого благополуччя - рівень дитячої злочинності в останні роки стабілізувався і є мінімальним. Якщо в 2013 році 4 дітям району пред’явлені звинувачення у скоєнні злочинів, у 2014 – 6, то у 2015 - 4. Не зафіксований такий вид злочину як незаконне зберігання наркотичних речовин, 4 підлітків здійснили крадіжки побутових речей. Жодного підлітка не засуджено до позбавлення волі, один відповідно до рішення суду пройшов курс лікування у закритому медичному закладі. Це ще один напрям нашої особливої уваги - діти, які перебувають у конфлікті із законом. Слід продовжувати профілактичну роботу щодо попередження вживання дітьми слабоалкогольних напоїв та легких наркотиків, а також покращення ефективності роботи із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах

Службою направлені позовні заяви чи підготовлені висновки райдержадміністрації по справах позбавлення батьківських прав, відібрання без позбавлення.

Службою направлені позовні заяви та підготовлені висновки райдержадміністрації по справах позбавлення батьківських прав. Позбавлені прав 7 батьків стосовно 10 дітей. Ще одна справа перебуває на розгляді, в одній справі відмовлено у задоволенні позову. По одній справі відібрання 2 дітей у 2 батьків подана апеляційна скарга.

Зафіксовано лише 1 випадок насильства щодо дітей в районі, проте в результаті нещасного випадку загинуло 3 дітей, з них один хлопець вчинив самогубство. Окрім цього, ще 3 дітей померли внаслідок захворювань, в т.ч. одна дитина віком до 1 року.

На території району зараз перебуває 78 сімей внутрішньо переміщених осіб із зони проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території АР Крим, в яких виховується 137 дітей. Всі сім’ї забезпечені житлом. Переважна більшість громадян мешкають у рідних, знайомим, інші - у найманому житлі. Всі діти, які досягли відповідного віку, охоплені освітніми послугами.

До вищих органів влади України у звітному році надійшло 4 звернення жителів району з приводу захисту прав дітей, 1 з них стосувалися житлових прав, 2 – присвоєння почесного звання «Мати-героїня», 1 –надання матеріальної допомоги.

Завдання, над якими слід працювати:

- активізувати роз’яснювальну роботу з громадянами щодо умов та підстав для встановлення опіки над дітьми, отримання громадянами пільгових категорій, зокрема, дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування;

- обмеження перебування дітей в нічний час без супроводу дорослих в громадських місцях та на вулицях (вказаний вище Закон обмежує перебування дітей лише віком до 16 років), попередження продажу пива та інших слабоалкогольних напоїв неповнолітнім.

- досягти вищої ефективності профілактичної роботи з дітьми та батьками шляхом удосконалення координації дій всіх органів та служб, що працюють з дітьми, та активізації роботи щодо притягнення батьків до адмінвідповідальності згідно із ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проте вирішення цього завдання можливе лише за активізації роботи відповідних працівників національної поліції;

- здійснювати постійний контроль за забезпеченням повного охоплення неповнолітніх навчанням у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах району, посилити виховну роботу з дітьми, які з різних причин здійснюють пропуски занять.

 

Протидія торгівлі людьми, гендерна політика, демографічний розвиток.

Відповідно до Державної Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2013 року № 717, до районної комплексної програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» до 2017 року» включено розділ 4. «Побудова цілісної системи попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, демографічного розвитку».

В січні 2015 року головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї було пройдено чотирьохденний тренінг в рамках виконання проекту ОБСЄ «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» який було організовано службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації спільно з Фундацією «Гармонізоване суспільство».

За офіційними даними загальна чисельність населення в районі складає 33453 осіб, в тому числі чоловіків - 15099 осіб та жінок 18354. В м. Яготині проживає переважна більшість населення – 20151 особи, в сільській місцевості – 13302 особи, середня щільність населення на 1 кв. км становить 42 особи. З останніми даними у 2015 році народилося 380 дітей, в той час як померло 742 осіб.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 382-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії демографічного розвитку на період до 2015 року», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 03.12.2007 № 1319 «Про заходи щодо реалізації у Київській області Стратегії демографічного розвитку на період до 2015 року», прийнятого розпорядження Яготинської райдержадміністрації від 20.12.2007 № 563 «Про заходи щодо реалізації у Яготинському районі Стратегії демографічного розвитку на період до 2015 року» у районі проведено моніторинг ефективності функціонування мережі дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладів з урахуванням прогнозованих демографічних змін з метою недопущення їх необґрунтованого закриття.

Яготинським районним центром зайнятості населення забезпечено доступність до інформаційних матеріалів та надання профорієнтаційних послуг.                        

Бібліотечною системою району проведені інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на пропагування здорового способу життя та запобігання епідемії ВІЛ/СНІДу.

Забезпечено функціонування дитячо-юнацької спортивної школи за рахунок районного бюджету. Навчання проводиться на 5 відділеннях: волейбол, футбол, дзюдо, легка атлетика та художня гімнасти. Працює 11 тренерів. Відвідують заняття понад 332 учнів. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено проведення триразових уроків фізичного виховання, що дає змогу забезпечити потребу молодших школярів у руховій активності.

В позаурочний час організовувалися спортивні заходи (змагання між класами, першості шкіл, чемпіонати між школами), загалом за рік їх було проведено 62, а участь у них взяло понад 8 тис. учасників. Наймасовішими є змагання з легкої атлетики та футболу. Також учні шкіл, переможці районних змагань, брали участь у 15 обласних спортивних заходах.

Через засоби масової інформації та під час спортивних заходів проводиться пропаганда здорового способу життя та активного відпочинку. Під гаслом «Молодь за здоровий спосіб життя» відбулося цьогорічне святкування Дня молоді. Під час святкування було прийнято рішення про обмеження продажу алкогольних напоїв.

Спостерігається активізація спортивного ветеранського руху на території району, особливо у таких видах спорту як футбол, шахи та волейбол. Загалом систематично та активно займаються в районі спортом 172 ветеранів. Також в районі продовжує свою діяльність Яготинський філіал обласного центру «Інваспорт». Відвідують заняття 27 спортсмени-інваліди. Цього року вони взяли участь у 3 обласних змаганнях та 5 спільних з Баришівським центром «Інваспорт» спортивних заходах.

Проведені наради з керівниками органів місцевого самоврядування, заступниками директорів навчальних закладів району з організації роботи щодо протидії торгівлі людьми. Кожна сільська рада та школа отримали інформаційно-просвітницькі матеріали щодо протидії торгівлі людьми.

Розпочато роботу з дослідження питань гендерної рівності. Так, встановлено, що більшість посад в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування займають жінки, але чоловіки мають найвищі керівні посади.

 

Запобігання та протидія насильству.

У зв’язку із передачею службі функцій попередження насильства в сім’ї, відповідно до Положення про службу та Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім'ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї, затвердженої наказом Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту від 07.09.2009 № 3131/386видано наказ служби від 07.08.2013 № 45 «Про роботу з організації попередження насильства в сім’ї», яким визначено основні завдання щодо цього. Підготовлено та прийнято розпорядження голови адміністрації від 08.08.2013 № 178 «Про затвердження Положення про комісію з питань попередження насильства в сім’ї», затверджено новий склад комісії. Проведено 4 засіданнь комісії згідно плану роботи служби (щоквартально). З метою координації роботи детально обговорено стан справ із виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», проведено взаємозвірку інформації про громадян, щодо яких складено протоколи про притягнення до відповідальності за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вироблено план дій щодо порядку спільної роботи із відвідування громадян за місцем їх проживання. Особливу увагу було звернуто на вимогу щодо передачі Яготинським РВ ГУ копій спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї відповідно до додатку 6 Інструкції. Кількість звернень щодо насильства в сім’ї, які надійшли протягом звітного періоду – 75, з них 73 надійшли від жінок, в тому числі 2 чоловіків вчинили насильство повторно і були направлені на корекційні програми, з ними була проведена профілактична робота із залученням спеціаліста (професійного психолога ЦСССДМ). За такої незначної кількості осіб, які потребують впровадження корекційних програм, та за умов реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, проведена робота із створення районної мобільної робочої групи з надання практичної допомоги сім’ям, в яких вчинилося насильство в сім’ї, для роботи з такими особами в рамках виконання членами групи основних посадових обов’язків.

Інформацію щодо проведення засідання поміщено до газети «Яготинські вісті».

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 2154-р, яким затверджено План заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству» на період до 2015 року, мета яких - інформування населення про правові основи запобігання та протидії насильству в сім’ї та про види допомоги особам, які потерпають від такого роду посягань, службою продовжено інформаційно-просвітницька роботу серед молоді району - роздані буклети «Насилля в сім’ї неприйнятне», «Не будь байдужим до тих, хто поруч» та «Ціна насильства для українського суспільства»«Насильство-слабкість, кохання-сила!», «Ми різні, але ми рівні» та «Протиді торгівлі людьми».Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 02.10.2013 № 11073/0/14-13/57 щодо проведення Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства», були проведені заходи щодо протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї. В рамках акції в усіх закладах освіти проводились конкурси малюнків, тематичних творів на теми «Світ без насильства очима дітей», «Від миру вдома до миру в усьому світі», «Насильству – СТОП!». Зі старшокласниками проведено досить цікаве тестування за розробкою А.Асенгера «Оцінка агресивності у відносинах. Також відбулися круглі столи в Яготинському інституті МАУП та ЯЦПТО з метою підвищення правової свідомості підлітків «Стоп насильству» з використанням відеоматеріалів «Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей», проведені лекторії на тему «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх». Матеріали про проведення акції поміщені в місцевій газеті та на сайті адміністрації.

 

Оздоровлення дітей.

Всього у 2015 році в районі охоплено організованим відпочинком та оздоровленням 1531 дитина, що становить 48,19 % від загальної кількості дітей шкільного віку, планувалося охопити 1600 особи, охоплено оздоровленням - 365 дітей та відпочинком - 1166 дітей, в тому числі всі бажаючі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування оздоровлені (47 із 52 особи (90,38%). Можна стверджувати, що основною формою організованого відпочинку дітей є пришкільні табори, які працювали в 20 загальноосвітніх закладах, в яких відпочили 657 дітей (19,39% від загальної кількості учнів).

На проведення оздоровчої кампанії в районі використано всього 692,160 тис. грн., окрім коштів районного бюджету в сумі 49,66 тис. грн., залучені кошти в сумі 642,500 тис. грн. Крім того, демобілізованим учасникам АТО було запропоновано оздоровлення в санаторіях Київщини, проте фактично тільки 1 скористався такою можливістю.