Школи естетичного виховання

З Яготина - на експорт: Гайдн, Шопен, і не тільки

                                                                                             Весна – сезон виїздних заходів для учнів

                                                                                     Яготинської дитячої школи мистецтв: саме тепер   

                                                                                     проходять обласні та Всеукраїнські конкурси  і фестивалі.

   Розпочався цей марафон Обласним академконцертом.  В ньому взяли участь діти, які спершу пройшли прослуховування в стінах школи, на конкурсі «Юний віртуоз». Найкращі представляли нашу Школу мистецтв «на області», де отримали високі оцінки: Богдан Лисенко та Антон Усик (аккордеон, баян – викладач М.В. Дьогтяр), Максим Зуєнко (гітара, викладач О.В. Опанасенко), скрипальки Ганя Романова (викладач С.С. Гладишева, концертмейстер А.М. Романова) та Даринка Кулик (викладач О.Г. Мундт, концертмейстер В.О. Озеракіна), піаністи Настя Новак (викладач О.С. Красна), Станіслав Сахно (викладач В.О. Озеракіна), Дарина П'ята та Денис Романій (викладач І.Б. Самоп'ят).

  Другий щабель – ХХ Обласний фестиваль дитячої творчості «Дебют - 2017» (проходить у Баришівці). Цього року у Дебюті взяли участь Альона Красножон (естрадний спів, викладач В.М.Кисіль) та Денис Романій (фортепіано, викладач І.Б.Самоп’ят).

     Увага – нове ім’я: Альона Красножон вперше заявила про себе як солістка, володарка сильного високого голосу. За дві різнохарактерні пісні вона отримала Диплом фестивалю.

     А за зростанням Дениса Романія ми давно стежимо з великою цікавістю, так само як за методичною стратегією його викладача, Ірини Борисівни. Зараз він навчається у 4 класі і є лауреатом численних конкурсів.

   … Коли під пальцями маленького піаніста відзвучали останні звуки сонати Йозефа Гайдна, члени журі встали і почали аплодувати. Таким тріумфальним став цьогорічний виступ Дениса на «Дебюті». Вперше в історії цього заходу Перше призове місце здобув Яготин. І дійсно, це мистецька подія, коли технічно складна і змістовна класична соната виконеється дитиною довершено і музикально, коли так закохано виграються всі срібно-переливчасті дрібні прикраси.

     Взагалі-то конкурси – велике випробування для дитячої психіки, тут є зовнішнє оцінювання, придумане дорослими. В мистецтві, як і в спорті, все дуже жорстко, втім міру таланту не виміряти у секундах і сантиметрах. Уявіть собі: а ну, хто швидше зіграє Вальс Шопена?! Діти, звісно, пластичніші, мудріші за дорослих і дуже люблять змагатися, а доросле марнославство перетворюють на гру.

     На VІ Всеукраїнському конкурсі-огляді юних піаністів ім. Олени Вериківської (Київський інститут музики ім. Р. Глієра) Денис Романій виступав уже в середній групі, і на фоні вповні змужнілих конкурсантів виглядав крихітним, виконуючи дуже віртуозний Мі бемоль-мажорний Вальс Фредеріка Шопена.  Денис став Лауреатом ІІІ премії. Для дорослих – удар: минулого ж року присудили Гран-Прі! А маленькі ручки вже прилучилися до феєрверку пасажів, а в маленькому серці зберігається любов до Великої музики – навзаєм, назавжди.

Олена Михайлова

     На фото: Альона Красножон, Денис Романій  

Смачне сольфеджіо

                                                                                      Вперше у Яготині пройшов Брейн-ринг з

                                                                                  сольфеджіо: у поєдинку зійшлися команди

                                                                                   Яготинської  дитячої школи мистецтв

                                                                                   та Яготинської музичної школи.

 

      А що то за предмет такий – сольфеджіо? Якщо «погуглити» це слово, виб’є  купу значень:  за допомогою сольфеджіо можна всіляко розвивати музичний слух, а можна навчитись орієнтуватись у потоці мовлення (як у лінгво-сольфеджіо), і навіть настроювати енергосистему людини аж до відчуття вищих вібрацій Всесвіту.

     В музичних закладах сольфеджіо – наріжна дисципліна, яка забезпечує тил музиканта, його опору – слух. Отже, й у навчальних аудиторіях яготинських мистецьких шкіл іде кропітка робота, результати якої не одразу очевидні: тут учать осягати музику усіма шістьма відчуттями – так, щоб розрізняти найменші, найсмачніші нюанси акустичного матеріалу. І яке це море задоволення, коли ти вже чуєш музику не як масу звуків, а можеш розуміти, що відбувається, можеш імпровізувати, прибудувати голос, поспівати, створити свою композицію!

     Ідея Брейн-рингу - вийти зі стін класів у простір живої гри, створити захід, на якому люди музикують разом. Тому програма, не без гумору та приколів, проходила у формах, які дуже подобаються дітям – то були імпровізації, ритмічні ансамблі, тести, кросворди. Ну і форма змагання, з азартом  конкуренції, додавала запалу. 

     За кількістю «зірочок», що їх видавали за кожне правильно виконане завдання, перемогла команда «Музиканти» з ДМШ – вітаємо її!

     Організатори рингу - викладачі музично-теоретичних дисциплін Школи мистецтв Алла Іванівна Кузенко, Алла Миколаївна Романова і Олена Геннадіївна Михайлова.  В грудні колеги з Музичної школи Світлана Анатоліївна Гарасько-Руденко та Світлана Федорівна Стоцька запрошували на свою територію, де вони щороку проводять олімпіаду з музичної літератури.  Так само змагання проходило як двобій команд. І, схоже, це прекрасна ідея – виходити за рамки однієї школи, дати можливість дітям і себе показати, і на інших подивитись. А спільне музикування – це дуже високий рівень спілкування.

     Хай це стане традицією, адже було весело, цікаво і корисно в одному флаконі. Особливо на кульмінації Брейн-рингу з сольфеджіо – імпровізованому шумовому оркестрі!

     На фото – «Музиканти» (капітан – Мишко Іванченко) та «BlackHearts» (капітан – Іванка Бусло), озброєні ударними інструментами.

 

НА МУЗИЧНІЙ ХВИЛІ

          За традицією щороку в кінці квітня  Яготинська дитяча школа мистецтв звітується про виконану роботу та свої досягнення за навчальний рік. Отже і цей рік не став виключенням. 25 квітня 2017 року в приміщенні районного Будинку культури відбувся головний захід школи – Звітний концерт учнів дитячої школи мистецтв.

     В концертній програмі були представлені різноманітні жанри музичного мистецтва: солісти – інструменталісти, солісти – вокалісти, ансамблі скрипалів, гітаристів, ансамблі народних інструментів, хореографічні колективи тощо.

Багато, наполегливо прийшлось попрацювати викладачам і учням, щоб  показати себе достойно перед своїми батьками, викладачами, та гостями свята.

Концертна програма була представлена двома частинами. В першій прозвучала інструментальна музика, а друга - це вокальні та хореографічні номери.

       Розпочався творчий звіт з виставки учнів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва викладачів Прінька В.М.,Сазанської С.В.

       Концертна програма розпочалася вокально-хореографічною композицією  учнів вокального відділу ,,Весняні наспіви”, керівник Кисіль В.М.. 

В програмі приймали участь:

Кулик Дарина, Федоренко Дмитро ( кл.вик. Мундт О.Г.), Сахно Станіслав

( кл. вик. Озеракіної В.О.), Лях Софія, Зуєнко Максим, Сідолака Дмитро, Музика Олена, Кузнєцов Юрій, Ружин Марк, Грубрин Роман (кл. вик. Опанасенко О.В.), П’ята Дарина, Романій Денис (кл. викл. Самоп’ят І.Б.), Лисенко Богдан, Усик Антон (кл. викл. Дьогтяра М.В.), Онищенко Анастасія, Колесник Анатолій, Рябокляч Валерія (кл. вик. Гудкової З.П.), Новак Анастасія (кл. вик. Красної О.С.), Шевченко Софія (кл. вик. Старостіної С.Л.),  Романова Анна (кл. викл. Гладишевої С.С., Бусло Іванна, Красножон Альона (кл. вик. Кисіль В.М.). Концертмейстери: Озеракіна В.О., Михайлова О.Г., Романова А.М., Старостіна С.Л.

Також  були представлені:  ансамбль скрипалів (керівник Гладишева С.С.),

ансамбль гітаристів (керівник Опанасенко О.В.), вокальні ансамблі молодшої, середньої групи та ансамбль ,,Віста” (керівник Кисіль В.М.),  хореографічний зразковий  дитячий ансамбль  ,,Барвінок” (керівник Козачок З.П.)., народний оркестр народних інструментів та ансамбль ,,Троїсті музики” викладачів школи мистецтв (керівник Дьогтяр М.В.).

       На святковому концерті було вручено Подяки від Яготинської районної державної адміністрації та Яготинської районної ради директору, викладачу школи Дьогтяру М.В, заступнику директора , викладачу Романовій А.М., викладачу Самоп’ят І.Б..

Як завжди під кінець концерту директор  школи нагородив  грамотами  учнів та викладачів школи , які приймали  участь в обласних академконцертах, ставали переможцями на  обласному  конкурсі ,,Дебют” та інших фестивалях-конкурсах.

А саме:

  1. Романову Анну, скрипка, та  викладача Гладишеву С.С., концертмейстера Романова А.М.
  2. Кулик Дарину, скрипка, та викладача Мундт О.Г., концертмейстера Озеракіну В.О.
  3. Усика Антона, баян та Лисенка Богдана, акордеон, та викладача Дьогтяра М.В.
  4. Красножон Альону, вокал, та викладача Кисіль В.М.
  5. Романія Дениса  та П’яту Дарину, фортепіано, та викладача Самоп’ят І.Б.
  6. Новак Анастасію, фортепіано та викладача Красну О.С.
  7. Сахна Станіслава, фортепіано, та викладача Озеракіну В.О.
  8. Зуєнка Максима, гітара, та викладача Опанасенко О.В.
  9. Зразковий хореографічний  ансамбль ,,Барвінок”, та керівника Козачок З.П.

Сценарист та ведуча заходу  Романова А.М.

            Закінчився концерт хореографічною композицією ,,Дружби крила”.

Всіх виступаючих прийшли підтримати батьки, знайомі та просто друзі. В залі була чудова атмосфера. Було відчутно у виступах учнів професійність викладачів, що вклали всю душу аби їх вихованці вдало передали настрій кожного твору.

Дирекція та викладачі школи вдячні всім батькам, які підтримують і розуміють проблеми закладу, які приймають активну участь в процесі підготовки до Звітного концерту.

 

                                                                                                        Романова  А.М.