Головна - Новини

Напередодні 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС вшанували її ліквідаторів

Рубрика: Новини
Опубліковано: 21 квітня

20 квітня в рамках вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в м.Вишгород відбувся обласний захід, в якому взяли участь і ліквідатори з Яготинського району. Представниками від району стали М.М.Юрченко – голова районної організації ВГОІ «Союз Чорнобильців України», Г.Г.Агеєв, А.І.Резніков.

Зі словами подяки до учасників заходу зверталися голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, народний депутат України Олександр Москаленко, голова Вишгородської райдержадміністрації В’ячеслав Савенок та голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» Іван Дерда.

Як зазначив очільник облдержадміністрації, в Київській області по офіційній статистиці проживає 1 мільйон 700 тисяч мешканців. Із них майже 640 тисяч це особи, які постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. І 27 тисяч – це інваліди І категорії, це герої-ліквідатори. Із тих 640 тисяч більше 100 тисяч – діти, які мають серйозні ураження здоров’я за підсумками аварії.

Участь в даному заході відбулась за безпосереднього сприяння голови Яготинської районної державної адміністрації Олександра Дерунця, який забезпечив делегацію від району транспортом.

Довідково:

         Чорнобильська катастрофа найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг). З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження).