Головна - Новини

День Вишиванки по - молодіжному

Рубрика: Новини
Опубліковано: 18 травня

День Вишиванки по - молодіжному

На  передодні дня Вишиванки в  Музеї Етнографії та освіти,  що є відділом Яготинського державного  історичного музею завдяки співпраці з директором музею Шуллою Іваном Івановичем   відбулося чергове засідання Молодіжної Громадської ради.

В  засіданні взяли участь учні та студенти Яготинщини, небайдужа молодь міста та ГО «Від родини до родини».

Хочеться подякувати за таку цікаву та змістовну екскурсію музеєм завідуючій Василенко Людмилі Петрівний.

Сьогодні музей – це справжній куточок народознавства: життя та побут українського селянства, зокрема населення Яготинщини.

Тут можна побачити вироби з гутного скла, які відрізняються один від одного кольором, прозорістю, здатністю передавати гру світла, вовняні килими, домоткані, виготовлені на Київщині в XІX ст. Зокрема, розгорнуті виставки старовинних рушників, селянського одягу кінця XІX — початку XX ст. Також представлені речі домашнього вжитку – господарське та хатнє начиння. Експозиція Музею етнографії дає змогу відвідувачам розширити знання про минуле наших предків, про побут, звичаї та обряди народу.

На засіданні обговорювалися питання, що є актуальними для молодих людей міста.

Підготовка молодіжного заходу до Дня Європи в Україні 18 травня 2017 року. (20 травня 2017 року).

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

В 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.

До Дня Європи відбудеться  історична – подорож «Відкриваємо свою Європу» читальному залі Центральної районної бібліотеки(вул. Незалежності, 87).

Про допомогу в організації проведення Дня молоді.

Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна і Білорусь відзначають День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599" і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді».

Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Традиційно святкують в останню неділю червня. В 2017 році День молоді припадає на 25 червня.

Тож на засіданні увага акцентувалась саме на цьому святі. Було запропоновано організувати молодіжний велопробіг, всім присутнім ця ідея дуже сподобалась.

Було домовлено обміркувати все, та зустрітись через два тижні оргкомітетом для організації заходу.  

Було запрошено на засідання кореспондента районної газети «Яготинські Вісті» Юлію Барило. Юлія запропонувала учасникам МГР, котрі хочуть чи вміють писати стати дописувачами до тематичної сторінки «Підліток.UA».

Андрієш Лідія

Голова МГР