Відбулись урочистості з нагоди 107-ї річниці від дня народження П.С. Непорожнього

Рубрика: Новини
Опубліковано: 13 липня

Щорічно, 13 липня, на батьківщині багаторічного Міністра енергетики СРСР і творця Єдиної енергетичної системи Петра Непорожнього відбулися святкові заходи з нагоди 107-річниці від дня його народження. Участь у них, окрім яготинців, взяли і делегати Всеукраїнської ради ветеранів праці та енергетики, що приїхали віддати шану і згадати про трудові досягнення та здобутки Петра Степановича.

Сьогодні минає 107-річниця від Дня його народження, минуло більше століття, але в пам’яті багатьох поколінь він був і залишиться взірцем наполегливої праці, яка принесла світові, високі досягнення в розвитку галузі енергетики. Петро Степанович Непорожній - колишній міністр енергетики та електрифікації Радянського Союзу, Лауреат Ленінської премії, член-кореспондент Академії наук, академік, народився та виріс на Яготинщині. Його творча душа, незважаючи на далеку відстань з рідним домом, подумки, завжди знаходилася з ненькою Україною.

Перший заступник голови адміністрації О.І.Рудніцька та міський голова м. Яготина Н.М.Дзюба привітали гостей з приїздом на яготинську землю. Сьогодні Яготинщина продовжує жити, зберігаючи традиції попередніх поколінь і береже пам'ять про велику людину – П.С.Непорожнього.

Петро Степанович назавжди залишиться «повелителем світла», непохитним у досягненні високої гуманістичної мети, невтомним у подвижницькій праці. Народившись з аурою, великої любові до людей, Петро Степанович Непорожній, як людина-титан заслуговує від усього людства на величезну пошану. Це видатна особистість і не тільки в галузі енергетики. Він і великий вчений, і державний та громадський діяч. За свою плідну 70-річну роботу, і , особливо, в галузі енергетики колишнього Радянського Союзу, його досі знають та шанують в усьому світі. Саме при ньому швидкими темпами споруджувалися каскади атомних та гідроелектростанцій. Зокрема, вперше в світовій практиці було здійснено пуск капсульних гідрогенераторів на Київській ГЕС і проведена реконструкція зі збільшенням потужності ДніпроГЕС – на той час флагмана гідроенергетики України. Також інтенсивно велося будівництво електромереж, створювалися лінії електропередачі на високу і надвисоку напругу 220, 330, 500 і 750 кВ. Власне, створення в країні Єдиної енергетичної системи (ЄЕС)- однієї з найбільш потужних, надійних і економічних з подібних систем у світі є одним із головних досягнень Петра Непорожнього» -

Після мітингу біля пам’ятника П.С.Непорожньому, делегація відвідала музей в с. Кулябівка.