Ти – наше диво калинове, кохана українська мово!

Рубрика: Новини
Опубліковано: 10 березня

Моя прекрасна українська мово,
Найкраща пісня в стоголоссі трав.
Кохане слово, наше рідне слово,
Яке колись Шевченко покохав…

О. Яворська

Сьогодні, 9 береня,виповнюється 203 роки від дня народження великого сина України, генія, пророка Т.Г.Шевченка. І знову линуть до нас думи геніального українського поета.

Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

Червоною ниткою через творчість поета проходить велика шана та любов до рідного краю, української мови. В одному зі своїх творів Шевченко писав:

Возвеличу

отих рабів німих!

А на сторожі коло їх

Поставлю слово!

У цей день учні Яготинського НВК №3 разом зі своїми творчими наставниками  підготували та провели  літературно-музичну композицію «Ти – наше диво калинове, кохана українська мово!».

У залі, прибраному українськими рушниками, зібралися шанувальники рідного слова. Урочисто, зі сплеском патріотичних почуттів Бусло Іванна та Климась Олег прочитали «Молитву до мови» Катерини Мотрич.

Ведучі заходу Алієва Тетяна та Климась Олег зробили невеличкий екскурс в історію: розповіли про нелегкий шлях становлення та розвитку рідної мови.

Зі сцени лунали чарівні дитячі голоси. Гучними оплесками глядачі вітали юних вокалістів ансамблю «Віста», які своїми піснями примушували серця битися частіше. Майстерно, на одному подиху , звучала «Молитва» у виконанні учениці 11-Б класу Навальної Олександри.

В образі України звернулася до всіх присутніх Степанченко Ілона. У своєму виступі учениця просила не зрікатися рідної мови, не забувати про свій рід, про своє коріння. З великою любов’ю в серці закликала синів та дочок України до єднання.

І на завершення свята учні школи виконали пісню «Молитва за Україну». Кожна запалена свічка у дитячих руках символізувала Віру та Надію у світле майбутнє нашої Батьківщини.

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко :«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, аджемова, як і Україна, — у нашомусерці, і починається вона з кожного з нас.