Нарада з питань впровадження в районі Урядової програми “Доступні ліки”

Рубрика: Новини
Опубліковано: 19 квітня

З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Програма передбачає забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО, або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: -серцево-судинні захворювання; – бронхіальна астма; – цукровий діабет 2 тип.

Міністерством охорони здоров’я 03.04.2017 року затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню та з 04.04.2017 року маємо можливість працювати з Реєстром. В Реєстрі зареєстровано 157 препаратів по 21 діючій речовині (міжнародна непатентована назва), з них 16- серцево-судинні захворювання, 2-цукровий діабет ІІ типу, 3- бронхіальна астма.

Аптеки, які беруть участь в програмі «Доступні ліки» мають забезпечити спеціальні інформаційні логотипи, щоб пацієнт бачив в яку аптеку звертатись з рецептом. Без рецепта отримати ліки за програмою «Доступні ліки» не можливо. Відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я за місцем надання медичної допомоги пацієнту. Строк дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки і отримати ліки можна буде в зручний для пацієнта день. Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримує безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарата.

19 квітня 2017 року під керівництвом першого заступника голови адміністрації О.І.Рудніцької та за участі начальника фінансового управління С.М.Дьогтяра, головного лікаря Яготинської центральної районної лікарні І.Т.Шулли, представника Центру первинної медико-санітарної допомоги, завідувача центральної районної аптеки К.М.Шанайди та представників аптечних закладів міста відбулась нарада з питань впровадження в районі Урядової програми “Доступні ліки”.

За результатами наради окремим виконавцям дано відповідні доручення, а саме взяти на контроль надходження коштів медичної субвенції для відшкодування лікарських засобів Урядової програми “Доступні ліки”. З метою надання якісних медичних послуг забезпечити співпрацю між Яготинською центральною районною лікарнею, Яготинським центром первинної медико-санітарної допомоги та аптечними закладами,  забезпечити наявність асортименту лікарських засобів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню у необхідній кількості та відповідній вартості, а також забезпечити в найкоротший термін укладання договорів між закладами охорони здоров’я та аптечними пунктами.