«Ми схиляємо голови перед сотнями наших земляків»...

Рубрика: Новини
Опубліковано: 10 травня

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади війни!

Щирі слова вдячності, квіти, радісні привітання, «вічний вогонь» ... Усе це, в контексті свята 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, є хвилюючим видовищем для тих, чия молодість була обпалена війною. Уже третій рік поспіль Україна відзначає 9 травня за якісно новим принципом, котрий чітко відповідає історичній пам’яті українського народу та загальноєвропейським традиціям: символічні червоні маки на грудях і усталене гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо»…

Із традиційної урочистої ходи з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладенні квітів до Братської могили на Меморіальному комплексі «Алея Слави» розпочалися районні заходи, присвячені знаменній даті - 9 травня, у якій взяли участь голова Яготинської районної державної адміністрації Олександр Дерунець, голова районної ради Віктор Грицай, голова міської ради Наталія Дзюба, голови та активісти районних громадських організацій, ветерани війни, воїни-афганці, учасники АТО, чорнобильці, трудові колективи підприємств, установ та організацій, представники Яготинської райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування, учнівська молодь, жителі та гості Яготинщини. Зустрілися різні покоління людей аби засвідчити повагу до героїв фронту і тилу та разом згадати про воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Досить багато часу минуло від незабутнього травня 1945-го, проте пам’ять про величний подвиг визволення перемоги у Другій світовій війні, ціною мільйонів життів, вічно жива у наших серцях. І ми – онуки героїв-визволителів своїми помислами, прагненнями і добрими справами повинні зміцнювати дорогоцінний мир на українській землі, - закликав керівник району Олександр Феодосійович Дерунець. По - справжньому, синівськи дякуючи, звернувся до сивочолих ветеранів зі словами глибокої шани та поваги, побажав їм та усім присутнім головного – міцного здоров’я і мирного, чистого неба над головою.

Зі словами щирих привітань та побажань до усіх присутніх, звернулися також голова районної ради В.Г.Грицай та міський голова Н.М.Дзюба, Аліна Толкач, правнучка ветерана Великої Вітчизняної війни Толкача Георгія Михайловича та Надія Григорівна Посітко, донька воїна-визволителя Посітка Григорія Яковича, який загинув під час визволення рідного Яготина.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто не повернувся з війни. По завершенню офіційної частини, усіх запросили на святковий концерт, що відбувся поблизу пам'ятника "Невідомому солдату".

Захоплююче й неповторно Яготинський край відзначив 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: патріотичні пісні, цікава розважальна програма зробили цей день особливим й незабутнім для кожного, хто прийшов розділити з ветеранами та жителями Яготинського району радість великої перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.