Фотопроект «Якби не війна»: історія нової української визвольної війни

Рубрика: Новини
Опубліковано: 13 липня

Вже близько півтора року в Україні реалізується фотопроект «Якби не війна», завдяки якому було зібрано сотні світлин та документів про наших побратимів, які не стали осторонь від загарбницьких дій російського агресора та сепаратистів. Започаткувала проект спільно з іншими волонтерками Юлія Волкова, яка хотіла створити невеличку пересувну експозицію, а нині вона перетворилася у всеукраїнський проект.

За такий невеликий проміжок у проекті вдалося сформувати кілька блоків, в яких нині представлено 146 героїв АТО. У першому блоці представлено фото пар, які познайомилися і одружилися до або під час війни. Другий блок присвячений дівчатам-воїнам, яких когорті АТОвців чимало. Третій блок — це фотографії наших побратимів у військовій формі та їх професій до війни. У четвертому блоці представлено світлини матерів разом із синами-бійцями.

П’ятий блок має назву «Я Є»: у ньому герої зображені такі, якими вони були до війни, і якими стали після участі в бойових діях. Саме тут представлена світлина яготинського героя Дмитра Краслянського, який нині з нами і, гадаю, не планує припиняти боротьбу за мирне небо над Україною, незважаючи на свої численні поранення та контузії. На жаль, Яготинщину тільки представлено в проекті тільки світлиною Дмитра, хоча, запевняю вас, у нас є і інші герої, які варті громадської пам’яті і шани. Однак слід розуміти, що фотопроект до цього часу не має великої фінансової підтримки, то ж нині тут представлено не так багато матеріалів.
У шостому блоці портрети воїнів АТО з кожної області України, що загинули під час війни. В сьомому блоці представлено легіонерів з інших країн, які воюють за незалежність та цілісність України. Восьмий блок показує портрети невідомих героїв.

Вісім блоків, 122 різні історії. Історії кохання, історії подвигу, історії материнської любові. Дівчата — снайпери, санінструктори, розвідниці — у вечірніх сукнях. Бійці, представлені одразу у двох іпостасях — камуфльовані воїни і ті, ким вони були за професією у мирному житті: піцейола, композитор, художник, агроном… Легіонери з Латвії, Грузії, Ічкерії, острова Мен, які приїхали боронити Україну.