Головна - Київщині 85

Про проведені обмінні звітні концерти  клубних закладів

Яготинського району в рамках святкування 85-ї річниці

утворення Київської області

         Київщину називають колискою української державності. І це дійсно так, адже скільки мальовничих міст і сіл є на цій прекрасній землі. Але головним багатством нашого краю, без сумніву, є люди – щирі, працелюбні, талановиті та патріотичні. З нагоди святкування 85-ї річниці утворення Київської області в Яготинському районі продовжуються  обмінні звітні концерти сільських закладів культури.

20.05.2017 року прозвітувались учасники художньої самодіяльності Сулимівського СК у Лозовоярівському СБК.

22.05.2017 року провели концерти Засупоївські артисти у Кулябівському СБК, Сотниківські артисти  у Гензерівському СК, Панфильські – у Двірківщинському СК.

26.05.2017р. виступили з концертом Лемешівці у Ничипорівсьому СБК, Райківщинці у Озернянському СК.

27.05.2017р. учасники художньої самодіяльності Богданівського СБК звітувались у Капустинському СБК, а Двірківщинці звітувались у Панфильському СК.

28.05.2017р. відбувся концерт у Богданівському СБК за участю учасників художньої самодіяльності Капустинського СБК.

01.06.2017р. Жоравські артисти звітувались у Червонівському СК, а Червонівські артисти звітувались у Жоравському СБК – 04.06.2017р.      

 Всі колективи достойно прозвітувалися. Намагалися  представляти різножанрову програму, щоб задовольнити різновікову аудиторію. Будемо надіятись на те, що добра традиція обмінних концертів у нашому районі буде продовжуватись.

 

 

УРА, КАНІКУЛИ!!!

        У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято, яке з нетерпінням чекають не тільки учні нашої школи а їх батьки. В народі його називають Останній дзвоник. І не важливо чи це загальноосвітня школа чи школа мистецв, останній день навчання чекають всі учні різних шкіл. Звичайно, тому що попереду довгоочікуваний , найтриваліший відпочинок -  це літні канікули.  Втомлені за рік дітлахи, вчителі, батьки з нетерпінням чекали на цю подію.

         І як завжди жодне свято в Яготинській дитячій школі мистецтв не проходить без святкового концерту підготовленого учнями та викладачами нашої школи.

27 травня 2017 року відбувся святковий концерт, який був присвячений двом подіям: закінченню навчального року та вихованцям які вже не повернуться до стін нашого закладу. Так, мова йде про випускників. Учнів, які наперекір всім сумнівам, спокусі, стійко витримали всі перешкоди та дійшли до фінішу.

         Цей рік, промайнув швидко і непомітно. Зовсім недавно, був вересень, а ось вже й літо на порозі.

Позаду залишились переживання за конкурси, екзамени, контрольні роботи, академічні концерти. І це є привідом для  радісного настрою наших учнів школи.

       Розпочалося свято з виступів наших першокласників, а їх виступи дали можливість пригадати свої перші кроки у світ музики, та перші концертні виступи нашим випускникам.

Тож в концертній програмі приймали участь, солісти-інструменталісти, дуети та ансамблі. А саме: Красна Наталія, Бойко Ярослав, Романова Анна,  (кл.вик. Гладишевої С.С.), Ігнатенок Поліна, Хорольський Олександр, Демиденко Євгенія, П’ята Дарина, Романій Денис ( кл. вик. Самоп’ят І. Б.),  Крамна Марія, Рябокляч Валерія, Колесник Анатолій  (кл.вик. Гудкової З.П.), Кулик Дарина, (кл. вик. Мундт О.Г.),  Сахно Станіслав, (кл. вик. Озеракіної В.О.), Музика Олена, Кузнєцов Юрій, Зуєнко Максим, Сідолака Дмитро, Грубрин Роман,  Ружин Марк(кл. вик. Опанасенко О.В.), Двірко Кароліна, вокальний ансамбль середньої групи (кл. вик. Кисіль В.М.).  В кінці концертної програми виступили і самі сміливі випускники. Це: Нестеренко Дмитро, Тимченко Ольга (кл. вик. Старостіної С.Л.),  Обиюх Назар (кл.вик. Гудкової З.П.), Дорошенко Павло ( кл. вик. Опанасенко О.В.), Захарук Єлизавета (кл. вик. Красної О.С.) Звісно, майже жодне  шкільне  свято не відбувається без виступу  наших фаворитів, вокального ансамблю ,,Віста”, (керівник Кисіль В.М.). Концермейстери концерту: Озеракіна В.О., Старостіна С.Л. Романова А.М.

Наприкінці свята випускників привітав  та вручив свідоцтва про закінчення навчання директор школи  Дьогтяр Микола Васильович.

            В кінці  навчального року, кожен дитячий заклад підбиває підсумки, а отже і наша школа мистецтв готова розповісти про свої здобутки, адже і викладачі, і учні наполегливо працювали усі ці дев’ять місяців і мають чим похвалитися.

        А розпочалась  робота школи, як завжди, 1вересня відбувся ,,День відкритих дверей” зі святковим концертом.

Також за навчальний рік в школі було проведено  шкільних заходів, а саме: вечір до Дня музики, свято Першокласника, вечір інструментальної танцювальної музики, вечір-лекція присвячений 125-річчя народження композитора С. Прокоф’єва, шкільний куонкурс ,,Класична нота”,  новорічний концерт, концерт присвячений 85-річниці Київській області, олімпіада по сольфеджіо, конкурс інструментальної музики ,,Юний віртуоз”, звітний концерт учнів фортепіанного та струнносмичкового відділу, концерт присвячений закінченню навчального року та випускникам школи. Неодноразово організовувалися виставки робіт учнів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Відбулися виступи учнів школи  в НВК №3 та дитячому садку ,,Берізка”.

        Та найголовнішим святом є Звітний концерт учнів та викладачів школи. Він дає можливість виступапити багатьом учням музичного відділення. А  в школі існує  і багато колективів. Це і хор, ансамбль гітаристів, ансамбль скрипалів, дует баяністів, та дуети гітраристів, вокальний ансамбль ,,Віста”, зразковий хореографічний ансамбль ,,Барвінок”, ,, Троїсті музики” та народний оркестр народних інструментів викладачів школи мистецтв. Вісі ці колективи були представлені  саме на Звітному концерті.

       Та крім цього наші вихованці та викладачі на протязі року приймають участь у різних культурно-мистецьких заходах району, міста. Це: День Незалежності, День міста, День вчителя, День самоврядування, Святого Миколая, День соборності, Міжнародний жіночий день 8 Березня, в заходах присвячених річниці народження Т.Г. Шевченка та багато інших.

          Особливою популярністю користуються хореографічне та вокальне мистецтво. Тож жодне свято міста, району не відбувається без шкільного зразкового дитячого хореографічного колективу ,,Барвінок”, керівник Козачок З.П. та вокального ансамблю ,,Віста”, керівник Кисіль В.М.

       Крім виступів наші учні відстоюють честь нашої школи на обласних , міжнародних та всеукраїнських конкурсах.

За цей рік 10 учнів брали участь в обласних академічних концертах, та отримали гарні результати. А саме:  Красножон Альона, (кл.вик. Кисіль В.М.), Зуєнко Максим, (кл. вик. Опанасенко О.В.), Лисенко Богдан та Усик Антон (кл. вик. Дьогтяра М.В.), П’ята Дарина ті Романій Денис, (кл. вик. Самоп’ят І.Б.), Новак Анастасія, (кл. вик. Красної О.С.), Сахно Станіслав, (кл. вик. Озеракіної В.О.), Кулик Дарина, (кл. вик. Мундт О.Г., концертмейстер Озеракіна В.О.), Романова Анна, (кл. вик. Гладишевої С.С., концертмейстер Романова А.М.).

       На ХХ обласному конкурсі в рамках дитячої творчості ,,Дебют” стали учасниками Романій Денис, де отримав І місце,  Красножон Альона – дипломант, зразковий ансамбль ,,Барвінок” – ІІІ місце та П’ята Дарина.

Крім цього наші учні приймали участь та перемагали в інших конкурсах.

         Зразковий дитячий ансамбль школи ,,Барвінок” керівник Козачок З.П. прийняли участь у  V  Всеукраїнському конкурсі ім. П. Вірського

(хореографія),  вокальний ансамбль ,,Віста” , керівник Кисіль В.М., приймали участь в обласному  конкурсі ,,Калиновий дзвін”, м. Макарів, Романій Денис (фортепіано) став переможцем  у VІ Всеукраїнському конкурсі юних піаністів ім.О.Вериківської - ІІІ місце, Романова Анна (скрипка) у ХIV Міжнародному благодійному фестивалі-конкурсі ,,Квітуча Україна” – дипломант. Ми ще раз вітаємо наших переможців та бажаємо їм нових творчих злетів.

             Та не лише учні школи  були учасниками конкурсів а ще й вправно встигали здавати шкільні академічні концерти, контрольні  роботи по музично-теоретичним дисциплінам. Майже всі викладачі щороку проводять відкриті уроки зі своїми учнями. Тож школа працює і чекає нових учнів на наступний рік.

          Літо– це початок відпочинку, мета якого – набратися сил й енергії на подальше навчання й творчий поступ, чого і бажаємо усім учням та педагогічним працівникам Яготинської дитячої школи мистецтв.

 

                                                                                           Романова А.М.

Весняний Миколай у Двірківщині

22 травня у Двірківщину прийшов насиченим яскравими подіями, які розпочалися вже зранку.

Посеред весняної тиші роздався церковний дзвін, покликавши громаду до місцевої церкви, аби разом відзначити нерядову подію – перенесення мощей Святителя Миколая. Оскільки Святий Миколай є покровителем нашого села і на його честь названо сільську церкву, то з такої нагоди відбулося богослужіння, яке провели настоятель місцевого храму отець Євгеній та настоятель храму с. Засупоївки отець Димитрій.

Після богослужіння о. Димитрій звернувся до вірян із побажанням миру та злагоди як у всій Україні, так і в кожній зокрема двірківщинській родині. Він побажав усім присутнім жити з вірою, надією і любов’ю в серці до Бога, подавати руку допомоги ближньому.

А ось надвечір’я відкрило двері клубу для жителів села, його гостей – артистів Панфильського сільського клубу, які завітали до Двірківщини з концертною програмою в рамках відзначення 85-річчя утворення Київської області. І як тільки прозвучав перший твір зі сцени, глядачі зрозуміли, що перед ними – мистецький колектив, який провів кропітку спільну роботу на чолі з художнім керівником З.І. Гедою та акомпаніатором І.П. Жаною, помножену на велику любов до рідного краю і такої ж рідної української пісні.

Прекрасне виконання пісенно-музичних творів, які чергувалися з іскрометним гумором, не залишили байдужим жодного глядача в залі.

Концерт закінчився. Дітвора щодуху чкурнула на ігровий дитячий майданчик, дорослі ж іще довго ділилися приємними враженнями, які отримали від святкового дня. А селом уже покотилося: «Нехай пошкодує той, хто не прийшов, не побачив і не почув панфильських артистів».

Валентина Головата,

завідуюча Двірківщинським клубом

У гості з концертом

З нагоди святкування 85-ої річниці створення Київської області в Яготинському районі проходять обмінні концерти закладів культури. Тож 20 травня о 15 годині до сусідів у с. Лозовий Яр завітав народний аматорський хор «Джерело» під керівництвом заслуженого працівника культури В.П. Кутєпова.

У виконанні хору звучали пісні про село, рідний край, про Україну, патріотичні, про материнську любов, пісні на слова Т.Г.Шевченка, жартівливі.

Прозвучали пісні у виконанні чоловічого та жіночого ансамблів.

Дует у складі М. Дремлюги та Н. Мордовцевої виконав жартівливу пісню «Ой під вишнею, під черешнею». Солісти М. Кущ, О. Гоменюк, В. Мірошниченко, Т. Кобзар своїми піснями дарували глядачам настрій. Веселий настрій своїм гумором подарував П. Йора, а також свій талант показали у танці Ольга Нігальчук та Іван Дворник.

Активну участь у концертній програмі взяли учні Сулимівської ЗОШ.

У виконанні З. Литвин прозвучала пісня «Колискова». Марк Мордовцев виконав пісню «Засмутилось кошеня». У виконанні Р. Смаглюк, Н. Кононович, М. Балдич, А. Наконечної, В. Оксютич прозвучали гумористичні сценки.

Концертну програму вела Т. Кобзар.

Учасники концерту вдячні жителям села Лозового Яру, керівництву села і Будинку культури, які полишили свої щоденні турботи, поспішили до свого закладу і нагородили артистів бурхливими оплесками, щирими словами подяки.

Валентина Нігальчук,

завідуюча Сулимівським клубом,

Микола Нігальчук, художній керівник

* * *

За честь і за щастя було приймати в Лозовоярівському сільському будинку культури народний хор із Сулимівки.

«Джерело» - більш вдалої назви для такого колективу важко було й придумати. Як кришталево чиста вода вгамовує спрагу і надає сил, так і українська жива пісня на майстерному рівні виконання змушує тремтіти і очищуватися душу. Концерт по телевізору – це зовсім інше. Адже саме те, з яким захопленням і задоволенням сприймає зал, надає виконавцям тієї щирості, старанності, настрою і змушує без залишку передати всю велич і красу української пісні.

Вдало підібрані тексти пісень із багатої української культурної спадщини додали цікавості і насолоди від концерту.

Ніби частинкою вистави була пісня «Ой під вишнею», і дарма, що з декорації була одна лише палиця. Сценічність, імпровізація та вишукані голоси героїв настільки притягували увагу глядача, що решта жартівливої картини життя домальовувалась в уяві грою фантазії.

Ще зовсім юні солісти, але, мабуть, майбутня опора художньої самодіяльності не розгубились, користуючись підтримкою залу, потішили душу глядачів.

Захоплююче спостерігали жартівливу імпровізовану інсценівку сватання з підростаючими парубками та дівчатами.

Неабиякої жвавості привніс у зал український гумор. Кажуть, сміх продовжує життя, а зарядка додає здоров’я, це не дивно, адже так заходилися від сміху, що ледь зі стільців не попадали.

Тож концерт був прекрасним відпочинком, духовним збагаченням і душевним задоволенням.

Іван Хоменко,

директор Лозовоярівського

сільського будинку культури