«Історичні кроки: минуле та сучасність району»

«З днем народження, мій любий краю», – саме під таким гаслом розпочались святкові заходи з нагоди 95-річниці утворення Яготинського району, що відбулись в стінах Яготинського історичного музею за ініціативи директора КЗ КОР «Яготинський історичний музей» І.І.Шулли. Учасниками заходу були виконувач обов’язків голови адміністрації О.І.Рудніцька, голова районної ради В.Г.Грицай, заступник голови адміністрації А.О.Антоненко, керівник апарату адміністрації А.В.Дьогтяр, почесні громадяни, заслужені діячі та працівники різних галузей, керівники району різних років, поетеси, керівники установ, організацій району.
Історичний екскурс в минуле району від часів першої згадки про Яготинщину і аж до сьогодення зробила завідувач Яготинського історичного музею С.Л.Ковальчук.
Вітаючи присутніх з річницею утворення малої батьківщини, очільниця району О.І.Рудніцька, дякувала всім присутнім, які протягом тривалого часу створювали, будували, творили та розвивали все те чим сьогодні пишається кожен житель району.
Віктор Григорович, голова Яготинської районної ради бажав присутнім міцного здоров’я, ще довгих років праці на благо району.
Директор Яготинського історичного музею І.І.Шулла, дякував кожному в залі за те, що вони відклали свої буденні справи та прийшли, аби вкотре віддати частинку себе та своєї душі своїй рідній Батьківщині.
Ще протягом години присутні згадували, як будувався та розвивався район, скільки видатних особистостей побувало та народилось на рідній землі.
Родзинками заходу стали виступи Ілони Степанченко, Крсек Дар’ї та їхньої наставниці Л.І.Зеленської, які представили для присутніх вірші, які написані самими поетесами та присвячені рідному краю Яготину та захисникам України вихідцям з рідного краю, що боронять країну. Не менш вразливими стали виконані пісні вихованцями Яготинської дитячої школи мистецтв під керівництвом В.М.Кисіль.
Навкруги тим часом відспівувало свої останні акорди зимова прохолода, налаштовуючи усіх людей на весняний лад. Не минуло воно і сьогоднішніх господарів цієї події, завітавших на неї сивочолих ветеранів. Можна з певністю стверджувати: всі вони і надалі вкраплюватимуть у вінок пошанувань району часточку своєї душі, часточку своїх сердець.
Дев’яносто п’ять років створення Яготинського району – це історичний шлях реорганізацій, становлення, формування. Час розквіту, звершень і досягнень. Кожне десятиліття, рік, і навіть місяць мали знакові події, надбання й здобутки, за якими сумлінна і наполеглива працю багатьох людей.