Другий етап районної спартакіади «Яготинщина спортивна-2018» присвяченої 95-ій річниці створення Яготинського району

Сільські спортсмени продовжили боротися за перемогу в районній Спартакіаді «Яготинщина спортивна-2018», яка присвячена 95-ій річниці створення Яготинського району. 28 квітня відбулися фінальні змагання з волейболу, а також змагання з шашок та нового виду програми – баскетбольного багатоборства.  І знову дякуємо відділу освіти райдержадміністрації, дирекції Черняхівського НВК за надану можливість у проведенні даних змагань.
Не хотілось би розпочинати звіт про етап змагань з неприємного та все таки  привернемо увагу  до даної проблеми.  Навіть проблемою назвати її, якось  не повертається язик, адже не така вона й складна для виконання. Суть проблеми в тому, що багато команд просто проігнорували участь в даному етапі змагань. Так в змаганнях з шашок участь взяли шість команд, а в баскетбольному багатоборстві й то менше – лише п’ять команд. Чи то настільки не цікаві ці види? Чи такі всі зайняті весняно-польовими роботами? Чи мождиво банальна безвідповідальність, байдужість та не бажання трішки попрацювати в інструкторів з фізкультури?  Й як висновок, скоріше, що третій варіант відповіді. А з цим миритися ми не будимо, й неодмінно «поцікавимося» причинами такої байдужості.
Але ті хто не полінувався й приїхав на змагання, то неодмінно отримав задоволення, спробував власні сили, особливо у новому виді Спартакіади. Першими на майданчику визначали сильнішого волейболісти. Чотири команди, що пробилися до фіналу змагань,  розподілились на півфінальні пари. Переможці пар боролись за 1-2 місця, а команди, що поступилися визначали 3-4 місця. Розпочали фінальну частину волейболісти сіл Капустинців та Райківщини. В цій парі, як не протистояли райківщанці та сильнішими виявились капустянці. А в іншій півфінальній парі Фарбоване – Супоївка, перемогли супоївські гравці, також як і попередній матч, з рахунком 2:0. В матчі за третє місце між Райківщиною та Фарбованим. Перемогу вибороли гравці з Райківщини (2:0). А в фіналі, дійсно зійшлися сильніші команди. Хоч і мали суперники значні кадрові проблеми у складах та, все таки, хорошу і цікаву гру продемонстрували. Капустинці перегравши суперника у двох партіях (25:21 та 25:18) вибороли першість. Супоївські волейболісти задовільнились другим місцем. Третє місце у Райківщини, а замкнули четвірку кращих волейболісти з Фарбованого.
Потім розпочалися паралельно змагання з шашок та баскетбольного багатоборства. З шашок шість команд змагались за коловою системою, кожна з кожним. Змагання були командними. І переможцями стали шашкісти з Сотниківки, які виграли всі матчі у своїх суперників, набравши 11,5 очок. Другими фінішували фарбованці, що поступились лише переможцям і в активі яких 10,5 балів. Трійку призерів замкнули шашкісти з Супоївки (9,0 очок). Далі суперники розподілились наступним чином: 4 місце у Райківщини (6,0 ), 5 місце – Черняхівка (5,5), і шосте місце у Ничипорівки (2,5).
В такому новому виді програми, як баскетбольне багатоборство, свої вміння та навики, щодо виконання технічних елементів гри в баскетбол, випробовували гравці з п’яти команд (Ничипорівки, Богданівки, Супоївки, Черняхівки та Фарбованого). Організаторами (сектором молоді та спорту райдержадміністрації) запропоновано випробувати свої сили у 5 конкурсах: кидки на влучність з лінії штрафних, з середньої та дальньої відстані, кидки з периметру трьох секундної зони, а також ведення м’яча з перешкодами на швидкість. У всіх вправах на влучність з 10 спроб нараховувались бали (1 попадання = 5 очок), а вправі на швидкість бали нараховувались за час який показував спортсмен (1 місце – 50 очок, 2 місце = 48 очок, 3 місце = 46  і так далі). Склад команди формувався з 5 учасників (3 чоловіки та 2  жінки).   Було цікаво, хоча й не так результативно, як хотілось…  Але за відсутності відповідних спортивних залів у селах та не такої популярності баскетболу, як футболу, деякі гравці показали хороші результати. Порадували своїми вміннями дівчата з Черняхівки, які в загальному індивідуальному заліку серед всіх учасників показали відповідно другий та шостий результати. І як виявилось, цим самим, принесли перемогу своїй команді в загальному заліку. Найкращим серед всіх був Омельяненко Дмитро з Ничипорівки, який приніс своїй команді 128 балів.  Командний залік наступний: 1. Черняхівка – 472 бали; 2. Ничипорівка – 452 бали; 3. Фарбоване – 376 балів; 4. Супоївка – 205 балів ; 5. Богданівка – 92 бали.