Плани роботи

Соціальний паспорт управління соціального захисту населення Яготинського району на 01.04.2018 р.

План роботи на 2018 р.

План роботи на січень 2018 р.

План роботи на лютий 2018 р.

План роботи за березень 2018 р.

План роботи за квітень 2018 р.

План роботи за травень 2018 р.

План роботи за червень 2018 р.

План роботи за липень 2018 р. 
 Інформація про виконання плану роботи управлінням соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації за січень 2018 року. 


Інформація про виконання плану роботи управління соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації за лютий 2018 року.

Інформація про виконання плану роботи управління соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації за березень 2018 року.

Інформація про виконання плану роботи управління соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації за квітень 2018 року.


Інформація про виконання плану роботи управлінням соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації за червень 2018 року.
 

ІНФОРМАЦІЯ
про роботу управління соціального захисту населення Яготинської районної державної адміністрації у 2017 році

 Основними  напрямками роботи  управління соціального захисту населення є надання населенню району ряду державних соціальних допомог, субсидій, компенсацій, пільг та послуг. Одним  із шляхів виконання цих завдань є реалізація Міністерства соціальної політики України спільного із Світовим банком проекту “Удосконалення системи соціальної допомоги ”.

Основні заходи, які здійснюються на  місцевих рівнях, зосереджені на двох основних напрямах: це впровадження Стандартної моделі надання усіх видів державної соціальної допомоги та створення в приміщеннях місцевих управлінь соціального захисту населення належних умов для прийому громадян, тобто впровадження Єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням всіх видів соціальних допомог.

Робота управління з прийому громадян в рамках єдиної технології передбачає організацію прийому щоденно протягом робочого тижня без перерви на обід. В умовах збільшення кількості відвідувачів     в управлінні   складено макети-графіки прийому громадян таким чином, щоб надати можливість заявнику звернутись до спеціаліста в зручний день і час. Заявник має можливість попереднього запису на прийом по телефону.

Управління соціального захисту населення постійно здійснює обстеження матеріально-побутових умов проживання з метою вивчення потреб та вирішення проблемних питань інвалідів, ветеранів війни та праці, сімей загиблих військовослужбовців, одиноких непрацездатних громадян.     

Щомісячно 3,6  млн. грн. субвенції з Державного бюджету направляється на виплату державних соціальних допомог (12 видів) близько 3 тисячам одержувачів.  Призначення та виплата проводиться у визначені законодавством терміни, заборгованість відсутня. З початку року на виплату всіх видів державних соціальних допомог направлено 44616, 4 тис грн.

Згідно зі статистичними даними,  у районі проживає 16665 сімей, з яких 74% є учасниками програми житлових субсидій. В  опалювальний період 2017-2018 рр. субсидією скористалось 11306  сімей. Середньомісячний розмір субсидії на житлово-комунальні послуги становить 932,0 грн. За даними відділу прийняття рішень, призначення виплат та компенсацій управління соціального захисту 120075,0 тис грн.та на придбання твердого палива 255,8 тис.грн. було направлено на фінансування програми субсидії .

       В Єдиному державному автоматизованому реєстрі  пільговиків  перебуває на обліку 9949 осіб, а саме:

- ветерани війни – 1371;

- сільські педагоги, медики, працівники культури на пенсії  -  124; 

- ветерани військової служби – 119;

- особи, які мають інвалідність –   313;

- особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС – 1741;

 

- ветерани праці – 3881;

 

- контингент багатодітних сімей – 190;

 

- діти із багатодітних сімей – 595.

 

У 2017 році направлено на фінансування за спожиті житлово-комунальні послуги пільгової категорій громадян в сумі 11749,8 тис.грн. та на придбання твердого палива 13,0 тис.грн.

В управлінні перебуває на обліку 243 особи, які мають статус учасників бойових дій в зоні АТО, та 5-м особам надано статус членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, та 1 особі статус учасника війни в АТО. Всі ці громадяни та їх сім’ї користуються пільгами, передбаченими  чинним законодавством.

Відповідно до розпорядження Київської ОДА від 11.02.2016 № 34 «Про додаткові заходи щодо соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) у Київській області» 1 особа вказаної категорії пройшла підготовку  водія транспортних засобів категорії «В».  11 учасників АТО отримали путівки на санаторно-курортне лікування  на суму 69,3 тис.грн.

Важливим питанням є оздоровлення, надання технічних засобів реабілітації  особам з обмеженими фізичними можливостями.

       Управління соціального захисту населення постійно надає допомогу інвалідам у придбанні технічних засобів реабілітації. На звітну дату 61 особа вказаної категорії отримали дані засоби, також видано 176 направлень для забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями протезно-ортопедичними виробами. Крім того через пункт прокату засобів реабілітації територіального центру та Товариства Червоного Хреста надана допомога 2 особам у придбанні таких засобів.

Згідно з чинним законодавством, управління соціального захисту населення забезпечує інвалідів, ветеранів війни, ліквідаторів та потерпілих від аварії на ЧАЕС санаторно-курортним лікуванням. У поточному році видано 64 путівки. З них: 10 – ветеранам війни,  7 – інвалідам загального  захворювання, 11 – учасникам антитерористичної операції, 36 – ліквідаторам та потерпілим від аварії на ЧАЕС.

      Станом на 01.01.2018 року на обліку в управлінні перебувають 1572 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них:

 • 1 категорія – 184;
 • 2 категорія – 838;
 • 3 категорія – 155;
 • діти до 18 років – 310;
 • діти – інваліди   - 3;
 • вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 82.

На звітну дату направлено фінансування вказаній категорії громадян за напрямами:

 • компенсація на додаткову відпустку – 295,5 тис.грн.;
 • компенсація сім»ям з дітьми – 2,3 тис.грн.;
 • компенсація на харчування – 3002,8 тис.грн.
 • компенсація на оздоровлення – 130,3 тис.грн.
 • оплата на санаторно-курортне лікування – 200,0  тис.грн.

    В 2017 році в управлінні нараховується 143 одержувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким виплачено допомог на загальну суму 6487,8 тис грн. За звітний період 130  сімей, що перемістилися з районів проведення антитерористичної операції та на даний час проживають  на території району, одержали  грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних  послуг   на суму 1953,0 тис грн.    

  З метою реалізації законодавчих актів, які регламентують призначення та виплату житлових субсидій, усіх видів державних соціальних допомог та компенсацій працівники управління займаються питаннями ведення та супроводження державних програм, зокрема, Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, ПТК «Житлові субсидії», ПТК «Наш дім», АСОПД/КОМТЕХ,  Централізований банк даних з проблем інвалідності, тощо.

   53 особи з числа інвалідів та малозабезпечених громадян отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 20,0 тис.грн.

     Протягом 2017 року головним державним соціальним інспектором та державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення Яготинської районної державної складено 401 акт обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей, які звернулися за призначенням державної соціальної допомоги, житлової субсидії та 193 акти

обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з метою підтвердження/не підтвердження факту проживання внутрішньо переміщених осіб. 


  Проведено 19 засідань комісії з розгляду заяв громадян з питань призначення державних соціальних допомог та субсидій малозабезпеченим сім’ям та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, розглянуто 1379 справ. З них: 56 - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям,  1323 – житлова субсидія. Вибірково перевірено 180 справ отримувачів допомоги та житлової субсидії на факт повноти поданої інформації про доходи та майновий стан заявника та членів його сім’ї та визначення правильності проведених розрахунків щодо розміру допомоги та її виплати.

  Направлено 223 запити на 451 особу до органів ДФС, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, житлово-експлуатаційних організацій та організацій, які надають житлово-комунальні послуги, навчальних закладів, органів охорони здоров’я, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

  За результатами здійснення верифікації достовірності інформації стосовно надання громадянам житлової субсидії опрацьовано 358 пакетів документів. Виявлено 1 порушення щодо купівлі нерухомості на суму понад 50 тис. грн.

    За 2017 рік опрацьовано та зареєстровано 166 колективних договорів, охоплено колективно-договірним регулюванням 6629 працівників, що становить  99,2 %.

 Соціальні послуги протягом  звітного періоду надавались Яготинським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, що перебувають в складних життєвих обставинах у відділенні соціальної допомоги вдома, відділенні денного догляду, двох відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання,  відділенні надання натуральної та грошової допомоги ( перукарня, майстерні швейна та з ремонту взуття), у соціальному магазині.

  У відділенні соціальної допомоги вдома протягом звітного періоду  надано соціальних послуг  в домашніх умовах  623 громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, з них 430 осіб проживали в сільській місцевості, це 70% від загальної кількості обслуговуваних. В загальній кількості обслуговуваних  в домашніх умовах громадян 189 ветеранів війни, 18 постраждалих  від аварії на ЧАЕС, 5 внутрішньо переміщених осіб.  На 1.01.2018р. перебуває на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома 513 непрацездатних громадян, з них 100 осіб з інвалідністю.

   Протягом 2017 року обстежено умови проживання 105 одиноких та проживаючих самотньо громадян, їм надано допомогу в оформленні необхідних документів та зараховано на соціальне обслуговування в домашніх умовах.

  Основні види послуг, що надаються соціальними робітниками  в домашніх умовах: доставка продуктів харчування, ліків, води, допомога в приготуванні їжі, пранні, прибиранні, веденні домашнього господарства, послуги в дотриманні особистої гігієни, оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги, сплата платежів за комунальні послуги, допомога в посадці та обробітку городу, збиранні врожаю та інші послуги.

  Для допомоги громадянам на присадибних ділянках залучалися волонтери - учні шкіл  та Чорнобильського медичного училища, які надали допомогу 4 одиноким громадянам м.Яготина в копанні городів.

  Соціальними робітниками надано допомогу 314 громадянам в посадці городів, прополюванні, збиранні врожаю картоплі, овочів, ягід, фруктів і т.п., 13 громадянам в ремонті житла (білили у кімнатах, фарбували та інше).      

 У вересні працівниками терцентру зібрано та доставлено безкоштовно для 46 одиноких громадян 760 кг картоплі.

  Робітником надавалася допомога одиноким мешканцям м.Яготина в ремонті житла, обрізанні дерев, скошуванні трави на прибудинкових ділянках, заготівлі дров. Такі послуги одержали  14 одиноких громадян.                                                  

  У звітному періоді  18 одиноких громадян одержали грошову допомогу на загальну суму  3,6 тис. грн. на лікування та  до ювілейних днів народження (90, 95 та 99 – річчя).  

  Надано  натуральну допомогу (продуктові набори) 311 одиноким  громадянам  до  новорічних свят, Великодня, Дня Перемоги,  Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана на загальну суму 25,2, тис. грн. До Міжнародного дня людей з інвалідністю для 100 громадян з інвалідністю, що обслуговуються у відділенні соціальної допомоги вдома, сформовано та вручено продуктові набори на суму 6,5 тис. грн..

  Разом протягом звітного періоду надано громадянам продуктових наборів на суму 31. 7 тис. грн.

   З банку одягу видано 21 громадянину теплий одяг, що був у використанні.

 У відділенні денного перебування  непрацездатні громадяни похилого віку, особи з інвалідністю одержують соціально-медичні послуги: консультування з питань підтримання здоров’я, вимірювання артеріального тиску, проводяться аналізи на рівень  глюкози в крові, ін’єкції за призначенням лікаря. Громадяни мають можливість замовити та придбати ліки за ціною постачальника. Продано ліків на суму 258 тис. грн., Протягом звітного періоду соціальні послуги  у відділенні денного перебування отримали  1484  громадянина.    

  З  пункту прокату засобів реабілітації видано 14 засобів реабілітації (палиці, туалетний стілець).

  В майстернях з ремонту та пошиттю одягу, ремонту взуття, у перукарні, соціальному магазині надаються послуги для непрацездатних громадян,осіб з інвалідністю та інших вразливих категорій громадян. Надано послуг  з пошиття та ремонту одягу для 873 осіб. В перукарні надано послуг для 1890 громадян. В майстерні з ремонту взуття надано послуг для 732 громадян.

 Соціально - побутові, медичні послуги  надано для 67 одиноких малорухомих громадян м.Яготина з виїздом мультидисциплінарної команди ( медичної сестри, перукаря, соціального працівника, робітника) до дому.

  У соціальному магазині продано продовольчих товарів за цінами виробника на суму 309 тис. грн.  

 У відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, що знаходяться в с.Капустинці та в с.Черняхівка надано послуг стаціонарного догляду для 55 громадян, з них 11 ветеранів війни та членів сім’ї загиблих, 19 осіб з інвалідністю, 1 ліквідатор аварії на ЧАЕС, 2 внутрішньо переміщені особи.

 Проживає у відділеннях стаціонарного догляду на 01.01.2018р. 40 осіб. Протягом звітного періоду направлено на проживання до стаціонарних відділень 17 непрацездатних громадян.

  У весняно-літній  період працівниками стаціонарних відділень проводилась робота із заготівлі, консервуванні овочів, ягід, фруктів на осінньо- зимовий період. Закладено на зберігання в необхідній кількості картоплю та овочі ( по 3т. картоплі та по 2т. овочів).

 Районною організацією Товариства Червоного Хреста України            для двох відділень стаціонарного догляду надано благодійну допомогу (миючі засоби, постільну білизну).

  Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» (м.Київ) для мешканців відділень надані засоби реабілітації (ходунці, крісла, коляски), засоби гігієни, пледи, продуктові набори,  пральну машину, електробритву та інше.

 Благодійну допомогу продуктами харчування (борошно, цукор) надано  ТОВ «СГП ім.А.Г.Кравченка», засоби реабілітації (крісла-ходунці) надано  релігійною громадою.

  Разом надано благодійної допомоги мешканцям стаціонарних відділень на суму 126 тис. грн.

  На новорічні свята, Великдень, Міжнародний день людей похилого віку, в інші дні мешканців відділень відвідували голова Яготинської районної ради Грицай В.Г., перший заступник голови Яготинської РДА Рудніцька О.І.,  начальник управління соціального захисту населення Сухенко Т.П., директор терцентру Шмигановська В.І., голови місцевих рад, ветеранських організацій, релігійні громади. На свята відбувалися виступи колективів художньої самодіяльності Капустинського будинку культури,  учнів шкіл.

  Працівниками стаціонарних відділень на свята для підопічних влаштовувалися святкові обіди.

 У відділенні стаціонарного догляду – будинок «Доглянута старість» проведено ремонт даху  котельні та частковий ремонт даху будівлі  відділення та проведено обробку дерев’яних конструкцій даху вогнезахисним розчином.

 Здійснюються роботи із виведення автоматичної пожежної сигналізації  в обох відділеннях на пульт цілодобового спостереження.

  Проведено технічне випробування системи електроживлення в обох стаціонарних відділеннях.

  Опалювальний сезон у відділеннях стаціонарного догляду розпочато 07.10.2017.

   Для соціальних робітників  придбано та видано одяг, чоботи, сумки, запчастини для ремонту велосипедів на загальну суму 47 тис. грн. На період з листопада 2017  по квітень 2018. 13 соціальним робітникам по м.Яготину видані проїзні  квітки для безкоштовного проїзду у міському громадському транспорті.