ССДС

 ГРАФІК

особистого прийому громадян посадовими особами служби у справах дітей та сім’ї Яготинської районної державної райдержадміністрації  

 

№ з/п

Прізвище працівника, який веде прийом

Посада працівника,

який веде прийом

Дні та години прийому, кабінет

1

Балим

Марина Вікторівна

В.о. начальника служби

Середа - 8-13 год., п’ятниця – 14-15.45, каб.200

2

Шульга Наталія

Сергіївна

головний спеціаліст служби

(робота з багатодітними сім’ями, учасниками АТО, оздоровлення дітей, попередження насильства в сім’ї, протидія торгівлі людьми )

 

Понеділок, четвер - 8-13 год., вівторок – 14-17 год., каб.200-а

3

Лавріненко

Вікторія Віталіївна

 

 

головний спеціаліст служби

(робота із дітьми та сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах )

 

Середа - 8-13 год., п’ятниця -14-15.45, каб.200-а

Початок роботи служби як структурного підрозділу районної державної адміністрації – о 8.00 годині, закінчення роботи – о 17.00 годині, у п’ятницю – о 15.45, обідня перерва – з 13.00 до 13.45. 

Наша адреса: вул. Незалежності, 110, м. Яготин, Київська обл., 07700, тел. (04575) 5-55-96 е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Каб.200 (в переході між адміністративними будівлями) 

Каб. 200-а служби знаходиться біля редакції газети «Яготинські вісті»

 

Положення про службу у справах дітей та сім'ї Яготинської районної державної адміністрації 

Інформація про адміністративні послуги

Інформація про оздоровлення дітей

Інформація про сімейні форми виховання

Інформація для багатодітних сімей

Присвоєння почесного звання України "Мати-героїня" 

Протидія торгівлі людьми

Як отримати статус багатодітної сім`ї. Пільги та виплати багатодітній родині
Скільки дітей у багатодітній сім'ї, визначає Закон України «Про охорону дитинства», у якому зазначено, що багатодітна сім’я – це сім’я, у якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом із трьома й більше дітьми та самостійно їх виховує.
До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років. Також дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, у яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються пільги для багатодітних сімей.
Батькам і дітям з багатодітних сімей після оформлення необхідних документів видаються посвідчення, що підтверджують статус багатодітної сім`ї.

Документи для оформлення багатодітної сім`ї 
Для оформлення статусу багатодітної сім'ї та отримання посвідчення одному з батьків необхідно звернутися до служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації, що знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 110 м. Яготин, каб.200 або 200а, тел. 5-55-96  за місцем реєстрації чи проживання та подати такі документи:
· заяву одного з батьків про видачу посвідчень;
· копії свідоцтв про народження дітей;
· копії свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);
· копії сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації;
· копію посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;
· довідку про склад сім’ї;
· фотокартки (батьків та дітей віком від 6 до 18 років) розміром 3х4;
· довідку із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);
· довідку про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);
· довідку структурного підрозділу районної, районної в м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);
· у разі народження дитини за межами України – копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.
Зверніть увагу: у разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, до іншої адміністративно-територіальної одиниці посвідчення видаються структурним підрозділом районної, районної в м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської, районної в місті (у разі її утворення) ради одному з батьків за місцем реєстрації після подання вищезазначених документів та подання додатково копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб з відміткою територіального підрозділу ДМС про реєстрацію їхнього місця проживання.
Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім'ї протягом десяти робочих днів після подання вказаних документів для оформлення багатодітної сім`ї. Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.
 Для продовження строку дії посвідчень батьками подається довідка про склад сім'ї, копії свідоцтв про народження дітей та/або довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).
Термін дії посвідчення, як правило, продовжується на півроку. Якщо дитина буде продовжувати навчатись у наступному семестрі, слід буде поновити довідку з місця навчання.

Посвідчення видаються безкоштовно.
 
Виплати та пільги багатодітній родині 
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям надаються такі пільги:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
2)50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги);
3) 50-відсоткова знижка вартості твердого палива;

4)позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється в розмірі 50 % від затверджених тарифів.
Пільги надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження та диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі);

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
Зверніть увагу, що для студентів з багатодітних сімей призначається соціальна стипендія та може надаватися додаткова соціальна та матеріальна допомога.
Важливопередбачені пільги багатодітній родині надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу .
Для того щоб отримати виплату державної соціальної допомоги та пільги, багатодітній сім'ї, батькові або матері, необхідно звернутися в орган управління та соціального захисту населення відповідної райдержадміністрації за місцем реєстрації або проживання.
Для отримання пільги на комунальні послуги багатодітній матері або батьку слід також подати в службу комунального господарства необхідну заявку, до якої необхідно додати посвідчення багатодітної сім'ї та видану управлінням соціального захисту довідку, яка свідчить про право на надання пільг.
Такі ж документи необхідні й для отримання пільг при зарахуванні дітей у дитячий дошкільний заклад або школу.
Зазначені документи необхідно подавати матері (батькові) щороку.
Пільги багатодітній матері, батькові 
Батьки, які працюють:
· Відповідно до ч. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 % суми пільги, для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину.
· Жінці, яка працює та має двох або більше дітей віком до 15 років, одинокій матері, батькові, який виховує дитину без матері (й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі зокрема), надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 182-1 Кодексу законів про працю України, ст. 19 закону «Про відпустки»). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається понад щорічні відпустки та переноситься на інший період або продовжується.
У закладах освіти:
· 50 % плати за харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму в розрахунку на одну особу, звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах.
· Діти з багатодітних сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно (ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту»).
· Пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів дітям з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки. Звільнення від плати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

Щодо пенсійного забезпечення: 
· Матері, які народили п’ятеро й більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку) у випадку виходу на пенсію за віком, за інвалідністю, по втраті годувальника та за вислугою років у розмірі 35–40 % прожиткового мінімуму (п. 1 ст. 1 Закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).
· Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до шестирічного віку п'ятеро або більше дітей, але не раніше, ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.
· За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5 або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу (Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
·Слід зазначити, що багатодітна сім’я втрачає право на користування пільгами, якщо студент переводиться на заочну чи вечірню форму навчання; якщо студент припиняє навчання в разі академвідпустки чи інших причин; якщо студент вступає в шлюб і створює власну сім’ю.

Почесне звання України «Мати-героїня»
Згідно Указу Президента від 29.06.2001 р. № 476/2001 почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей, усиновлених дітей зокрема, враховуючи особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Для отримання почесного звання «Мати-героїня» необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування, які мають підготувати й надіслати через обласні державні адміністрації до Секретаріату Президента всі необхідні документи для отримання цього звання.
На підставі Указу Президента №1254/2007 від 25.12.2007 р. «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”» з 1 січня 2008 року жінкам, яким присвоєно звання «Мати-героїня», виплачується одноразова грошова допомога. 
       
Начальник служби у справах дітей та сім’ї                                                                                                     райдержадміністрації М.Балим