Актуальна інформація


Кабінет міністрів України скасував державне регулювання цін  

Кабінет міністрів України скасував державне регулювання цін на продукти харчування з 1 липня. Про це йдеться в постанові №394 від 7 червня.

Головна мета цих змін, зазначають в уряді, – це зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції і дебюрократизація (дерегулювання) в сфері ціноутворення.

Очікується, що це рішення спростить процедуру зміни цін в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Цією постановою Кабмін скасував для виробників продовольчих товарів зобов'язання подачі в Госпродпотребслужбу обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію.

Також скасовано порядок формування цін на продовольчі товари, який був затверджений в 2008 році.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на:

§  борошно, хліб, макаронні вироби;

§  крупи;

§  цукор;

§  яловичину, свинину і м'ясо птиці;

§  ковбасні вироби варені;

§  молоко, сир, сметану масло вершкове;

§  олія соняшникова;

§  яйця курячі.

Також дія постанови стосується граничних рівнів рентабельності та торгівельних надбавок на дитяче харчування, граничних розмірів плати за послуги, що надаються у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, граничних рівнів цін, нормативів рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів. 

Як повідомлялося, на жовтень-грудень 2016 року уряд в якості експерименту скасував норми щодо встановлення максимальної торговельну надбавку в 15-20% на 17 груп товарів, зокрема на крупи, м'ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану, масло з метою прийняття рішення про дію такого регулювання в майбутньому взагалі.

 
До уваги суб'єктів підприємницької діяльності району !

Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548 та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України

Про затвердження Порядку подання органу ліцензування документів в електронній формі 

Конкурс бізнес-планів.pdf