Новини

Звіт про роботу сектору культури, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації у 2017 році

Діяльність сектору культури, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації була спрямована на реалізацію районної Програми розвитку системи культури Яготинського району на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Яготинської районної ради VІІ cкликання від 20.05.2016 № 142-08-VІІ.
У районі повністю збережено мережу закладів культури: 24 клубних заклади, 25 бібліотек, 2 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (школи естетичного виховання).
На території Яготинського району розташовано усього 88 пам’яток культурної спадщини, з них: археологічні-36; історичні-42, монументального мистецтва-7; архітектури та містобудування-3. Всі пам’ятки впорядковуються та підтримуються за рахунок спонсорських коштів та місцевих бюджетів.
На Яготинщині працює 10 аматорських народних колективів, всі колективи мають  звання «Народний» аматорський колектив. Хореографічний ансамбль «Лабіринт» Яготинської дитячої музичної школи та хореографічний ансамбль «Барвінок» Яготинської дитячої школи мистецтв мають  звання «Зразковий». 30 листопада 2017 року  10 народних аматорських колективів і 2 зразкових колективів Яготинщини підтвердили свої звання перед атестаційною комісією.  При всіх клубних закладах району діють гуртки народної творчості, любительські обєднання, проведені вечори відпочинку для молоді.  В клубних закладах Яготинського району працюють 118 клубних формувань, які налічують 1169 учасників художньої самодіяльності, з них 39-дитячих, які налучують 348 дітей.
На належному рівні організовано та  проведено районні культурно-мистецькі та тематичні заходи: Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України, Дня Конституції України, Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій
на території інших держав та виводу військ з Афганістану  та  ряд інших заходів.
За звітний період сільськими клубними закладами Яготинського району та Яготинським районним будинком культури  усього проведено заходів 2755, з них для дітей 294 заходів. Відвідувачів усього  129838, з них дітей   21124.
З них:
Яготинським районним будинком культури проведено  141 заходів, з них для дітей 25 заходів. Відвідувачів 27501, з них дітей 12310.
         Сільськими будинками культури та сільськими клубами проведено  2614 заходів,  з них для дітей 269. Відвідувачів усього  102337, з них для дітей 8814.
Свої таланти митці Яготинщини продемонстрували на обласних, міжнародних фестивалях, конкурсах та оглядах. Учні Яготинської дитячої музичної школи отримали 1 премію-5 учнів, ІІ премію -3 учня, ІІІ премію-1 учень. Учень Яготинської дитячої школи мистецтв Романій Денис  брав участь в обласному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Дебют» (м. Київ), отримав 1 місце. Учениця естрадного вокалу Яготинської дитячої школи мистецтв Красножон Альона брала участь в обласному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Дебют» (м. Баришівка), де стала Дипломантом. Зразковий хореографічний ансамбль «Лабіринт» Яготинської дитячої музичної школи брали участь у ХVII Міжнародному фестивалі-конкурсі танцю «АРТ Весна-2017» і отримали 1 та IV призові місця.
4 березня 2017 року в Яготинській дитячій школі мистецтв проведено VIII шкільний конкурс «Юний віртуоз», у якому взяли участь майже всі учні музичного відділення.
Красножон Альона, учениця Яготинської дитячої школи мистецтв (естрадний вокал)  представляла Яготинщину на І-му конкурсі дитячої творчості Київської області «Яскраві діти України» (28.05.2017-01.06.2017), що відбувся в м. Києві.
30.04.2017 митці Яготинщини брали участь у звітному концерті культурно-мистецької акції «Київщина - колиска моєї душі», присвяченої 85-й річниці утворення Київської області, що відбувся у Березанському міському будинку культури. За участь у звітному концерті митців Яготинщини відзначено спільною подякою управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації та Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.
Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Богданівського сільського будинку культури  приймав участь:
-         Київському обласному фестивалі музичної творчості ім. К.Стеценка «Пісенні
дзвони» у с. Веприк Фастівського району;
-         заключному гала-концерті колективів-переможців у м. Біла Церква;
-         обласному святі «Дні вишивки та ткацтва» у Національному музеї архітектури
та побуту в с. Пирогово;
-         відкритому фестивалі народної творчості «Джерело духовності» смт. Засулля
Полтавської області;
-         відкритому регіональному конкурсі дуетів, тріо, квартетів та вокальних
ансамблів «Осіннє золото» ім. Д.Луценка в с. Березова Рудка Полтавської області;
-         обрядовому дійстві «Наддніпрянське весілля» у смт. Засулля Полтавської
області;
-         обласній конференції «Музей, як центр духовної культури» у с. Богданівка
Яготинського району.
 
 
Протягом квітня-червня 2017 року в клубних закладах та бібліотеках Яготинського району відбулися тематичні заходи та обмінні звітні концерти, присвячені 85-й річниці утворення Київської області.   24 вересня 2017 року  працівники культури приймали участь у обласному ярмарку «Благословенна Київщина»  до дня народження Київської області в м. Ірпінь.  Народний оркестр духових інструментів м. Яготина взяв участь у обласному фестивалі – конкурсі духових оркестрів «Сурми Київщини» (м. Ірпінь).
У листопаді 2017 року в Яготинському районному будинку культури відбулися курси підвищення кваліфікації клубних, бібліотечних працівників та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).  Навчання пройшли 122 особи.
Надійшло бюджетних коштів 1607502  грн., використано в середньому на 1 установу  31519  грн. Надано платних послуг   475687 грн.
В звітному періоді зміцнювалася матеріально-технічна база закладів культури. За рахунок субвенції сільських рад:
         - Черняхівський сільський будинок культури - музичну апаратуру на суму 40,0 тис. грн. та поточний ремонт на суму 100000 грн.;
         - Двірківщинський сільський клуб - музичну апаратуру  на суму 28,5 тис. грн.;
- Богданівський сільський будинок культури - музичну апаратуру на суму 30,0 грн., костюми на суму 17,0 тис грн.;
- Панфильський сільський клуб – поточний ремонт на суму  233,4 тис.  грн.
Для бібліотек Яготинського району придбано  бібліотечну техніку на суму 12,1 тис. грн. та офісні товари для оформлення бібліотек (фотопапір) на суму 920 грн за кошти спеціального фонду.  
За рахунок субвенції сільських рад придбано:
Гензерівської сільської бібліотеки меблі на суму 3 тис. грн.;
Сулимівської сільської бібліотеки меблі на суму 7500 грн.;
Гензерівського сільського клубу ноутбук на суму 7500 грн.;
Сулимівського сільського клубу музичну апаратуру на суму 10 тис. грн.
За рахунок районного бюджету встановлено металопластикові вікна (3 шт.) на суму 13 тис. грн. в Яготинській дитячій школі мистецтв.
За рахунок субвенції Капустинської сільської ради придбано:
-         радіосистему на суму 5500 грн. для Капустинського сільського будинку культури    - акустинну систему на суму 8000 грн. і господарчі товари  на суму 2000 грн. для Добраничівського сільського клубу.
За рахунок      субвенції     Супоївської     сільської    ради   придбано та  встановлено
залізобетонні секції для забору на суму 84000 грн.
За рахунок      субвенції     Черняхівської    сільської    ради підключено інтернет в Черняхівській сільській бібліотеці на суму 4000 грн.  
За рахунок      субвенції     Лемешівської   сільської    ради придбано господарчі товари на суму 7000 грн. для Гензерівської сільської бібліотеки.
Проведено перезарядку вогнегасників для бібліотек Яготинської централізованої бібліотечної системи на суму 1180 грн. за рахунок спецфонду.
За рахунок      субвенції     Лемешівської   сільської    ради проведено підписку газет на суму 5000 грн. для Лемешівської сільської бібліотеки та Гензерівської сільської бібліотеки.
Проведено підписку газет для бібліотек Яготинської централізованої бібліотечної системи на суму 1796 грн. за рахунок місцевого бюджету.
В Яготинській дитячій школі мистецтв проведено поточний ремонт актового залу на суму 37 тис. грн. за рахунок місцевого бюджету,  поточний ремонт відкосів на суму
5035 грн. та придбання і встановлення металопластикових вікон (2 шт.) за рахунок спецкоштів.
Для Яготинського районного будинку культури придбано мікшерний пульт на суму 80000 грн. та бензин на суму 10000 грн., проведено перезарядку вогнегасників на суму 1080 грн., автопослуги на суму 3200 грн. за рахунок спецкоштів.