Новини

Експерти Київського центру розвитку місцевого самоврядування провели консультації з питань децентралізації


Експерти Київського центру розвитку місцевого самоврядування 12 лютого організували консультації щодо реформи децентралізації та перспективи створення об’єднаних громад в Яготинському районі. В робочій зустрічі взяли участь керівництво району та міста, сільські голови.
В рамках обговорення керівник ЦРМС О.В.Любімов акцентував увагу на позитивних аспектах проведення реформи. Зокрема, йшлося про фінансові переваги, які вже встигли отримати новоутворенні громади після об`єднання. Олег Вікторович зазначив, що основною перешкодою є недостатнє інформування представників органів місцевого самоврядування, а також жителів громад щодо переваг децентралізації. Він додав, що центр розвитку місцевого самоврядування вже сприяє подоланню такого бар`єру.
Незважаючи на аргументи, що були озвучені представниками ЦРСМС голів місцевих рад хвилювали схожі питання: що буде із школою та дитячим садком, де буде центр громади, куди потрібно буде їздити в лікарню, чому не ремонтуються дороги, чи буде робота, як будуть розподілятися кошти в ОТГ, якою за кількістю населення має буди громада? «Такі питання показують, що люди мало знають про реформу децентралізації, і цим користаються противники змін. Всі питання про долю шкіл та садочків, ФАПів та ремонту доріг – будуть прийматись виключно громадою. Якщо люди вирішать залишити школу так і буде, але тут з’явиться відповідальність за прийняте рішення. Залишивши некомплектну школу – громада візьме на себе тягар фінансування», - роз’яснила Марія Вікторівна, експерт з децентралізації
Як зазначила, міський голова Н.М.Дзюба, Яготинський район на сьогодні не стоїть осторонь, вже протягом тривалого часу депутати міської ради відвідують новостворені ОТГ з метою вивчення досвіду створення та реалізації реформи з децетралізації. За словами, Наталії Миколаївни відвідавши декілька ОТГ депутати досить скептично відносяться до обєднання, адже позитивних змін не так багато, майже кожне обєднання зіштовхнулося з проблемами недостатнього фінансування на утримання інфраструктури ОТГ.
Незважаючи на досить критичне ставлення до децентралізації, все ж присутні дійшли згоди про те, що реформа рано чи пізно буде проведена в Яготинському районі і на сьогодні основним питанням є вивчення та переймання позитивного досвіту новостворених ОТГ, адже зміна адміністративно – територіального устрою покликана полегшити та покращити життя населення.
За підсумками зустрічі домовилися напрацювати пропозиції щодо співпраці, спрямованої на розвиток майбутньої об’єднаної громади.
Нагадаємо, що на території Київської області утворено 12 об’єднаних територіальних громад.
Центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) є некомерційною установою з 24 регіональними центрами, створеною для зміцнення потенціалу українських державних і місцевих органів влади на центральному, регіональному та місцевому рівнях у тісній співпраці з Мінрегіоном.