Новини

Нарада при виконувачу обв'язків голови адміністрації О.І.Рудніцької

В малому залі адміністрації відбулась розширена нарада при виконувачу обов’язків голови адміністрації О.І.Рудніцької. В нараді взяли участь заступник голови адміністрації А.О.Антоненко, керівник апарату адміністрації А.В.Дьогтяр,  міський голова Н.М.Дзюба, керівники окремих структурних підрозділів, сільські голови.
В рамках наради присутні обговорили наступні питання:
1. Про переукладання договорів концесії об’єктів системи водогонів сільських населених пунктів Яготинського району.
2. Про залучення коштів місцевих бюджетів до виконання районних програм і створення відповідних програм на рівні місцевого самоврядування.
В рамках обговорення першого питання заступник голови адміністрації А.О.Антоненко коротко зупинився на особливостях передачі в оренду чи концесію об’єктів у сферах водопостачання, водовідведення, що перебувають у комунальній власності. На сьогодні в рамках виконання рішення суду за позовом Бориспільської місцевої прокуратури скасовано договори концесії в Ничипорівській, Капустинській, Сотниківській, Лемешівській сільських радах, а отже дане питання потребує вирішення. В ході дискусії присутні напрацювали схему вирішення даного питання, а саме розірвання договорів, які діють на сьогодні та укладання тимчасових договорів на обслуговування водогонів до моменту проведення конкурсу та на термін до року.
Начальник фінансового управління С.М.Дьогтяр зосередив увагу присутніх на програмах, що на даний час прийняті на районному рівні, та звернувся до очільників населених пунктів долучитися до їх реалізації. На сьогодні декілька територіальних відомств, що знаходяться на території Яготинського району звернулися до райдержадміністрації з програмами фінансової підтримки, як підкреслив Сергій Миколайович, районний бюджет не в змозі профінансувати їх в повному обсязі. Прикладом для присутніх стала програма військомата, як повідомив військовий комісар О.М.Чорний, відповідна районна програма затверджена на останній сесії Яготинської районної ради та передбачених на дану програму коштів не достатньо для виконання всіх необхідних заходів, тож Олександр Миколайович,  звернувся з проханням до сільських голів розробити аналогічні Програми та передбачити кошти на їх реалізацію. З розробкою подібної програми сприяння звернулися і представники Яготинського РС ГУ ДСНС України в Київській області. В рамках обговорення даного питання було рекомендовано Панфильській, Капустинській, Ничипорівській, Фарбованській сільським радам на території яких є торф’яники розробити відповідні  програми та передбачити кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, пожежно-технічного обладнання та ПММ на випадок загорання торф’яників на території сільської ради.
В свою чергу, начальник управління праці та соціального захисту населення Т.П.Сухенко акцентувала увагу присутніх на реалізації ще однієї програми, яка передбачає фінансування пільгових перевезень. І хоча алгоритм фінансування ще не розроблені і деякі законодавчі акти суперечать один одному, та на сьогодні вже наявні списки пільговиків, що проживають на території населених пунктів, які будуть передані сільським та міському голові для ознайомлення та в подальшому для розробки механізму їх фінансування.
За підсумками наради були досягнуті домовленості про розгляд зазначених питань на сесіях місцевих рад.