Новини

Звіт про надання соціальних послуг Яготинським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2017році

Соціальні послуги протягом  звітного періоду надавались Яготинським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, що перебувають в складних життєвих обставинах у відділенні соціальної допомоги вдома, відділенні денного догляду, двох відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання,  відділенні надання натуральної та грошової допомоги ( перукарня, майстерні швейна та з ремонту взуття), у соціальному магазині.
У відділенні соціальної допомоги вдома протягом звітного періоду  надано соціальних послуг  в домашніх умовах  623 громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, з них 430 осіб проживали в сільській місцевості, це 70% від загальної кількості обслуговуваних. В загальній кількості обслуговуваних  в домашніх умовах громадян 189 ветеранів війни, 18 постраждалих  від аварії на ЧАЕС, 5 внутрішньо переміщених осіб.  На 1.01.2018р. перебуває на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома 513 непрацездатних громадян, з них 100 осіб з інвалідністю.
Протягом звітного періоду обстежено умови проживання 105 одиноких та проживаючих самотньо громадян, їм надано допомогу в оформленні необхідних документів та зараховано на соціальне обслуговування в домашніх умовах.
Основні види послуг, що надаються соціальними робітниками  в домашніх умовах: доставка продуктів харчування, ліків, води, допомога в приготуванні їжі, пранні, прибиранні, веденні домашнього господарства, послуги в дотриманні особистої гігієни, оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги, сплата платежів за комунальні послуги, допомога в посадці та обробітку городу, збиранні врожаю та інші послуги.
         Для допомоги громадянам на присадибних ділянках залучалися волонтери - учні шкіл  та Чорнобильського медичного училища, які надали допомогу 4 одиноким громадянам м.Яготина в копанні городів.
Соціальними робітниками надано допомогу 314 громадянам в посадці городів, прополюванні, збиранні врожаю картоплі, овочів, ягід, фруктів і т.п., 13 громадянам в ремонті житла (білили у кімнатах, фарбували та інше).      
         У вересні працівниками терцентру зібрано та доставлено безкоштовно для 46 одиноких громадян 760 кг картоплі.
Робітником надавалася допомога одиноким мешканцям м.Яготина в ремонті житла, обрізанні дерев, скошуванні трави на прибудинкових ділянках, заготівлі дров. Такі послуги одержали  14 одиноких громадян.                                                  
У звітному періоді  18 одиноких громадян одержали грошову допомогу на загальну суму  3,6 тис. грн. на лікування та  до ювілейних днів народження (90, 95 та 99 – річчя).  
Надано натуральну допомогу (продуктові набори) 311 одиноким  громадянам  до  новорічних свят, Великодня, Дня Перемоги,  Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана на загальну суму 25,2, тис. грн. До Міжнародного дня людей з інвалідністю для 100 громадян з інвалідністю, що обслуговуються у відділенні соціальної допомоги вдома, сформовано та вручено продуктові набори на суму 6,5 тис. грн..
      Разом протягом звітного періоду надано громадянам продуктових наборів на суму 31. 7 тис. грн.
      З банку одягу видано 21 громадянину теплий одяг, що був у використанні.
У відділенні денного перебування  непрацездатні громадяни похилого віку, особи з інвалідністю одержують соціально-медичні послуги: консультування з питань підтримання здоров’я, вимірювання артеріального тиску, проводяться аналізи на рівень  глюкози в крові, ін’єкції за призначенням лікаря. Громадяни мають можливість замовити та придбати ліки за ціною постачальника. Продано ліків на суму 258 тис. грн., Протягом звітного періоду соціальні послуги  у відділенні денного перебування отримали  1484  громадянина.    
З  пункту прокату засобів реабілітації видано 14 засобів реабілітації (палиці, туалетний стілець).
В майстернях з ремонту та пошиттю одягу, ремонту взуття, у перукарні, соціальному магазині надаються послуги для непрацездатних громадян,осіб з інвалідністю та інших вразливих категорій громадян. Надано послуг  з пошиття та ремонту одягу для 873 осіб. В перукарні надано послуг для 1890 громадян. В майстерні з ремонту взуття надано послуг для 732 громадян.
Соціально - побутові, медичні послуги  надано для 67 одиноких малорухомих громадян м.Яготина з виїздом мультидисциплінарної команди ( медичної сестри, перукаря, соціального працівника, робітника) до дому.
У соціальному магазині продано продовольчих товарів за цінами виробника на суму 309 тис. грн.   
У відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, що знаходяться в с.Капустинці та в с.Черняхівка надано послуг стаціонарного догляду для 55 громадян, з них 11 ветеранів війни та членів сім’ї загиблих, 19 осіб з інвалідністю, 1 ліквідатор аварії на ЧАЕС, 2 внутрішньо переміщені особи.
Проживає у відділеннях стаціонарного догляду на 01.01.2018р. 40 осіб. Протягом звітного періоду направлено на проживання до стаціонарних відділень 17 непрацездатних громадян.
У весняно-літній  період працівниками стаціонарних відділень проводилась робота із заготівлі, консервуванні овочів, ягід, фруктів на осінньо- зимовий період. Закладено на зберігання в необхідній кількості картоплю та овочі ( по 3т. картоплі та по 2т. овочів).
Районною організацією Товариства Червоного Хреста України            для двох відділень стаціонарного догляду надано благодійну допомогу (миючі засоби, постільну білизну).
Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» (м.Київ) для мешканців відділень надані засоби реабілітації (ходунці, крісла, коляски), засоби гігієни, пледи, продуктові набори,  пральну машину, електробритву та інше.
Благодійну допомогу продуктами харчування (борошно, цукор) надано  ТОВ «СГП ім.А.Г.Кравченка», засоби реабілітації (крісла-ходунці) надано  релігійною громадою.
Разом надано благодійної допомоги мешканцям стаціонарних відділень на суму 126 тис. грн.
На новорічні свята, Великдень, Міжнародний день людей похилого віку, в інші дні мешканців відділень відвідували голова Яготинської районної ради Грицай В.Г., перший заступник голови Яготинської РДА Рудніцька О.І.,  начальник управління соціального захисту населення Сухенко Т.П., директор терцентру Шмигановська В.І., голови місцевих рад, ветеранських організацій, релігійні громади. На свята відбувалися виступи колективів художньої самодіяльності Капустинського будинку культури,  учнів шкіл.
Працівниками стаціонарних відділень на свята для підопічних влаштовувалися святкові обіди.
У відділенні стаціонарного догляду – будинок «Доглянута старість» проведено ремонт даху  котельні та частковий ремонт даху будівлі  відділення та проведено обробку дерев’яних конструкцій даху вогнезахисним розчином.
Здійснюються роботи із виведення автоматичної пожежної сигналізації  в обох відділеннях на пульт цілодобового спостереження.
Проведено технічне випробування системи електроживлення в обох стаціонарних відділеннях.
Опалювальний сезон у відділеннях стаціонарного догляду розпочато 07.10.2017р.
Для соціальних робітників  придбано та видано одяг, чоботи, сумки, запчастини для ремонту велосипедів на загальну суму 47 тис. грн. На період з листопада 2017р по квітень 2018р. 13 соціальним робітникам по м.Яготину видані проїздні квітки для безкоштовного проїзду у міському громадському транспорті.