Новини

Про подальшу долю КПТМ "Яготинтепломережа" говорили на нараді при виконувачу обов'язків голови адміністрації О.І.Рудніцькій

Виконувач обов’язків голови адміністрації Рудніцька О.І. провела розширену нараду щодо подальшого функціонування КПТМ «Яготинтепломережа». В нараді взяли участь голова Яготинської районної ради Грицай В.Г., заступник голови районної ради Усенко О.П., перший заступник міського голови Овчаренко С.О., начальник КПТМ «Яготинтепломережа» Форостяний О.С., депутати районної ради Чечуй А.В., Павлушенко М.А., Човпінь В.О., Нікітченко О.І., Кулінський О.П., Козинець С.К., завідувач сектору містобудування, архітектури та ЖКГ Криськов В.О..

 В ході наради, начальник КПТМ «Яготинтепломережа» Форостяний О.С., проаналізував роботу та рентабельність кожної котельні, що перебуває на балансі тепломережі та надає послуги з теплопостачання. Аналіз, що був зроблений для учасників наради показав, що за підсумками 2016 року різниця в тарифах склала близько 1,1 млн. грн.. Найбільших втрат  тепломережа отримала від наступних котелень: ПМК – 350 тис., ПТФ -299 тис.грн, Мкр. ЦИНС – 180 тис., Незалежності,16 – 150 тис.. Як пояснив, Олег Степанович, дана різниця з’явилася саме тому, що сума коштів витрачених підприємством за тепло, водопостачання, електроенергію та заробітну плату працівників не покрили кошти отримані від споживачів за надані послуги. Не останнє місце в нарощені заборгованості залишається за недобросовісними споживачами, які вже протягом 2-5 років не платять за використане тепло, а таких, як виявилось не мало. Всього КПТМ «Яготитепломережа» обслуговує 40 будинків, 340 квартир.

Накопичення боргів на підприємстві сприяє збитковість встановлених діючих тарифів, які не покривають собівартість послуг. Починаючи з 01.11.2011р. і по 2015р. при встановлення тарифів перераховувалась лише паливна складова ,  а всі інші витрати залишались на рівні тарифів погоджених в 2010р. Після зміни ціни на газ та погодження виконкомом міської ради тарифи вводились в дію на місяць пізніше. Тарифи для всіх груп споживачів до 2016р. погоджувались виконкомом без врахування рентабельності.   Накопиченню боргів сприяє також і перевитрати газу та електроенергії, які пояснюються тим, що котельні працюють не на повну потужність.

На початку опалювального сезону керівництво району та міста доклало безліч зусиль, аби відновити роботу тепломережі, та на сьогодні за підсумками 2017 року різниця в тарифах теж має своє місце (сформується за підсумками проплати за груднь місяць). А отже, перед керівництвом підприємства та очільниками району постає знову питання, що робити з опаленням населення, де брати кошти на погашення різниці в тарифах підприємству постачальнику послуг, а це близько 1млн. грн.. щороку та додатково при неплатоспроможності підприємства. На сьогодні сума боргу КПТМ «Яготинтепломережа» перед НАК «Нафтогаз» становить близько 3,6 млн.грн.

         В ході обговорення присутні дійшли згоди в тому, що всі споживачі, котрі боргують підприємству, або не уклали договір мають були відключені.  Начальнику тепломережі, Форостяному О.С., дано доручення подати на затвердження до Яготинської міської ради нові економічно обґрунтовані тарифи на тепло для населення, включивши до них всі затрати, що підприємство несе обігріваючи 3-4 квартири в 60 квартирному будинку.

         Зважаючи на те, що до числа споживачів входять громадяни з малозабезпечених сімей, багатодітні, інваліди  присутніми було вирішено підготувати до наступної наради пропозиції щодо їх підтримки.