Новини

Соціальне чи економічне: що важливіше вирішували студенти МАУПу

У Яготинському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» відбулася науково-практична конференція на тему «Сучасний стан та перспективи соціально-економічного розвитку на регіональному та загальнодержавному рівнях». До участі у пленарному засіданні були запрошені доктор політичних наук, проректор з наукової та виховної роботи ВНЗ «Міжрегіональна академія управління персоналом» Микола Головатий, голова Яготинської районної ради, кандидат економічних наук Віктор Грицай, голова правління ПрАТ «Яготинський маслозавод», депутат обласної ради, заслужений працівник промисловості України Олександр Сіренко, а також головний спеціаліст сектору молоді та спорту Яготинської РДА Лідія Андрієш. Їх представила студентству директор Яготинського інституту МАУП Тамара Чорноштан. Перш за все вона привітала всіх з цією вагомою для закладу подією та запросила до слова поважних гостей.

 

Відштовхуючись від теми конференції, Микола Головатий зазначив, що вийти з кризового становища, у якому перебуває зараз наша країна, можна шляхом створення влади, яка б працювала на користь людини, розвиваючи консерватизм (за його словами, саме він притаманний українському народу), національну освіту, національно-патріотичне виховання та будуючи федеративну державу. Питання децентралізації влади зачепив і Віктор Грицай. Він переконаний, що розвиток країни не відбудеться без якісного місцевого самоврядування. А Олександр Сіренко зауважив, що спочатку треба подбати про економіку країни, щоб починати перейматися соціальними питаннями, бо доки немає економічного балансу про соціальну сферу доводиться говорити за залишковим принципом. Про важливість створення молодіжних центрів і вплив молоді на розбудову держави говорила Лідія Андрієш.

Далі доповіді викладачів і студентів відбувалися у формі публічного висвітлення та обговорення соціально-економічних тем: соціальної роботи та соціології (вів засідання круглого столу завідувач кафедри соціальної роботи та соціології Сергій Михайленко) і економіки та управління підприємствами (тут головувала завідувачка кафедри економічних дисциплін Тетяна Огороднік). Під час круглих столів доповідачі висвітлювали такі питання як, наприклад, взаємодію органів публічної влади з об’єднаннями громадян, профілактика професійного вигорання працівників соціальної сфери, вплив Євроінтеграції на розвиток регіонів України, децентралізація влади (міжнародний досвід та особливості застосування в Україні) та ін.

Студенти продемонстрували глибокі знання з обраних тем, активно брали участь у дискусіях, пропонували різні методи вирішення висвітлених у доповідях проблем. Ознайомитися зі змістом наукових робіт можна на сайті Яготинського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».