Новини

Районний етап дитячо-юнацької військово-спортивної гри українського козацтва «Сокіл»(«Джура»)

7 червня 2018 року розпочався районний етап дитячо-юнацької військово-спортивної гри українського козацтва «Сокіл»(«Джура»). Завданням гри є фізичне, патріотичне, інтелектуальне та духовне виховання учнівської молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей, формування у неї засад здорового способу життя засобами туризму і спорту.
Однак, перш за все, це командна гра, яка вчить підростаюче покоління взаєморозумінню, взаємодопомозі та спілкуванню з однолітками. Екіпіровані наметами, казанами, сокирами, лопатами, набором продуктів харчування для проживання в польових умовах вісім команд (роїв) району, сформованих із учнів 8-10 класів, прибули в урочище Сорочий Яр на місце збору 7 червня. 
Кожен рій мав власну назву, прапор, емблему, гасло, однострій і, звичайно, командира – ройового. Цьогоріч Яготинську ЗОШ № 1 представляв рій «Гайдамаки», Яготинський НВК № 2 – «Литаври», НВК № 3 – «Байдак», Двірківщинський НВК – «Козацька республіка»,Капустинський НВК «Отамани», Фарбованський НВК «Запорожці», Сулимівський НВК «ім. Івана Сулеми», Засупоївський НВК «Дружні».
Розбивши власні намети, у перший день гри команди виголошували ройові візитівки, доповідали суддям про свою готовність до участі в змаганнях,   проходили стройову підготовку, навички топографії, стрільбу з пневматичної гвинтівки  та демонстрували знання з історії козацтва та Збройних Сил України під час гри-вікторини  «Відун».
Привітала учасників таборування начальник відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації Степанченко Мирослава Тимофіївна, яка побажала кожному учаснику отримати справжню насолоду від спілкування один з одним, від чисельних етапів змагань гри «Сокіл» («Джура»), від удосконалення навичок стрільби з гвинтівки, орієнтування за топографічними картами, облаштування наметів та інших випробувань, що сприяють вишколу справжніх патріотів, а також зичила смачної каші та гарного відпочинку.