Новини

Учнівсько-студентська конференція «Про поета-співця буде пям’ять жива, поки житимуть люди на світі», присвячена 15-річчю відкриття музею «Флігель Тараса Шевченка»

Є у нашому місті особливе місце, яке збагачує й підсилює духовно, сповнює гордістю  славною історію нашого краю, робить кожного мешканця Яготина близьким до життєпису Кобзаря  - це музей «Флігель Тараса Шевченка».  Яготинці , а особливо діти, часті відвідувачі цієї ошатної будівлі ,оповитої парком, що знаходиться майже у центрі міста.
Вже виросло нове покоління юні, яким нині – 15, і вони не можуть уявити Яготина без музею «Флігель Т.Шевченка».
 З дитячого садочка діти починають із вихователями вивчати про Кобзаря й не минають місце, де він був молодий і надзвичайно талановитий. Щорічно тут, у Флігелі, наші діти у березневі дні беруть участь у конкурсі найкращих декламаторів. Старші учні досліджують життєпис та творчу спадщину Т.Г. Шевченка особливо ретельно, а гостинні двері Флігеля завжди відкриті для молоді і працівники музею  професійно підтримують наукові інтереси та запити.
Така співпраця існує з 2003 року - часу відкриття музею «Флігель Тараса Шевченка». Оскільки у роки Другої світової війни Флігель зазнав значних ушкоджень, то патріоти краю мріяли про добрі часи для відродження історичного місця не лише для Яготинщини, а й для України. Такий благодатний час настав у вересні 2003 року , після двадцяти років  роботи в різних напрямах з відновлення.
І ось за покликом працівників музею «Флігель Т.Шевченка»  учні закладів освіти міста Яготина взяли активну участь в учнівсько-студентській конференції «Про поета-співця буде пям’ять жива, поки житимуть люди на світі», присвяченій 15-річчю відкриття , що відбулася 10 травня 2018 року .
До юних шевченкознавців з вітальним словом звернувся директор КЗ КОР «Яготинський історичний музей» Шулла І.І.
 Спів вокального ансамблю «Віста» оповив серпанком таланту й добра, поселив благословенну упевненість у серцях присутніх.
Заохочені й наснажені юні дослідники з бажанням та пієтитом виголошували результати своїх перших наукових пошуків, творчого осмислення спадщини Кобзаря.
Розпочали наймолодші – шестикласники Яготинського НВК № 2.
Стригун Наталія розповідала про Тараса Шевченка та Олекссія Капніста, Рогульчик Дарина досліджувала питання домашнього оточення родини Рєпніних, Янгель Крістіна звернулася до присутніх з інформацією  про перший візит Тараса Шевченка до Яготина, Овсяннікова Вероніка торкалася сторінок історії взаємовідносин Варвари Рєпніної і Тараса Шевченка, Захарченко Ангеліна висвітлила питання  Рєпніни та декабристи, завершувала Литяк Валерія розповіддю про Шарля Єйнара та світоглядні позиції В. Рєпніної.
Учні старших класів на  більш глибшому рівні досліджували окремі питання, пов’язані із перебуванням Шевченка на Яготинщині.
Так, учениця 9 класу Яготинської ЗОШ № 1 Дядіна Катерина доповідала присутнім на тему «Шевченко і Рєпніна», а Сандоян Каріна та Гребенюк Артем учні 10 класу Яготинського НВК № 2  продовжили наукові розвідки з цього напряму, її тема - «Романтика взаємовідносин: Тарас Шевченко і Варвара Рєпніна».
Білоус Анастасія, учениця 11 класу Яготинської ЗОШ № 1 зголосила результат свого дослідження  про історію написання поеми  «Тризна» у Яготині.
За тим вчорашні учні, а сьогодні студенти-третьокурсниці Чорнобильського медичного коледжу, Лисенко Вікторія та Коваль Тетяна знайомили присутніх із дослідженням «Великий Кобзар і його шляхи».
   А учні першої школи (Ахмадуліна Вероніка, Баглай Тетяна, Коновалова Діанна, Шатнюк Анна, Савюк Ювеналій та Стрикун Дмитро), творчо досліджуючи творчість Кобзаря, презентували інсценізацію «Шевченко у Яготині».
Порадували учнів, студентів та всіх присутніх на заході довершеним перевтіленням та артистизмом учасники драматичної студії Яготинського НВК № 3 (керівник Гутник В.Г.) неперевершеною постановкою поеми «Наймичка».У зірковому складі театральної шкільної трупи: Климась Олег, Ткаченко Анна, Колесник Ярослав, Сидоренко Анна, Тимченко Ольга, Кононко Каріна, Івахно Дарина, Турпак Вікторія, Маслова Даліла, Сьомака Влада, Логвіненко Валерій, Остафійчук Руслан, Франчук Євгеній.
Співпрацювали з учнями з підготовки до заходу вчителі-філологи: Алдакімова Л.Л.,Алєксєєнко Н.М., Костенко Л.С.,Твердохліб Н.І., Волошина О.М.,Остапенко Н.О, Гутник В.Г..