Новини

Турнір з футболу в селі Черняхівка присвячений пам’яті М.М.Пивака

За сприяння сектору молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації та підтримки Черняхівської сільської ради відбувся традиційний турнір з футболу присвячений пам’яті Миколи Пивака. Потри трирічну перерву, це вже 20 за ліком турнір. Який був започаткований Миколою Миколайовичем на 9 травня до Дня Перемоги в селі Черняхівка ще в 1996 році. Вже 10 років, як пішла у вічність,  ця не байдужа, амбіційна людина, прекрасний організатор, меценат та благодійник, який ніколи не стояв осторонь проблем розвитку спорту на Яготинщині, всіляко сприяв його розвитку та надавав непосильну допомогу.
Тож й цього року турнір зібрав чотири команди на смарагдовий газон в Черняхівку. До команди господарів «Урожаю» приєднались – «Єдність» Фарбоване, «Рятівник» 28-ДПРЧ Яготин та ФК «Лісняки» Яготин. Схема проведення турніру передбачала два півфінальних матчі та поєдинки за 3-4 місця  і за 1-2 місця. Тривалість гри – два тайми по 25 хвилин, з серією післяматчевих пенальті в разі нічийного рахунку. Жереб в першому півфіналі звів  «Лісняки» та «Рятівник». Суперники за класом та майстерністю були рівними, й тому гра відбувалась на зустрічних курсах протягом всього матчу. І вже як говориться, все йшло до пенальті, «лісняківці» допустили чи не єдину помилку в захисті, дозволивши Сергію Корецькому на 48 хвилині завдати разючого і невідпорного удару. В ті пару хвилин, що залишались рахунок не змінився, 1:0 на користь «Рятівника».
В іншому матчі, господарі поля, «Урожай» Черняхівка зустрічався з «Єдністю» з Фарбованого. Взявши з перших хвилин під свій контроль гру,  господарі активно «шукали щастя» біля воріт суперника. На 9 хвилині їм це вдалося, рахунок в матчі відкрив Дмитро Рафальський. Потім атакувальний запал господарів почав стихати і гра перемістилась до центральної лінії. Другий тайм активності не добав господарям, вони намагались по довгу розігрувати м’яча, але без суттєвої небезпеки. Й на 35 хвилині так захопились атакою, що прогавили контратаку від суперника і м’яч у власні ворота. Відзначився Анатолій Осьмак. В час що залишився команди рахунок так і не змінили – 1:1 в основний час. В серії післяматчевих одинадцяти метрових ударів перевага була на боці гостей з Фарбованого вони лише одного разу схибили з «точки», проти двох від «Урожаю». В підсумку перемога «Єдності» 5:4.
Матч «за бронзу» вже був більш цікавішим та багатшим на голи. І хоч «Лісняки» й першими відкрили рахунок, на 4 хвилині відзначився Ігор Рудич. Та розвинути успіх їм не вдалося. «Урожай» на 10 хвилині відновив рівновагу, гол в активі Максима Олефіренка, а в другому таймі дотиснув суперника. Після перерви одразу Черняхівка вийшла вперед у рахунку (Олександр Рябус), а в компенсований арбітром час, завдяки влучному удару Данила Кушки , зняла всі питання щодо переможця в матчі. Остаточний рахунок 3:1 на користь «Урожаю».
Фінальний матч хоч і був «рясним» на голи, та всі вони потрапляли лише  до воріт одного з суперників. «Рятівник» не відчув опору від «Єдності» і розгромив суперника з рахунком 5:0. Голи в активі: Корецького Сергія (15 хв.), Дуюна Сергія (28 та 47 хв.), Назарчука Андрія (42 хв.), ще й одного разу суперник на 16 хв. Відзначився авто голом у власні ворота. Отже переможцем турніру стали гравці «Рятівника» 28-ДПРЧ Яготин.
По закінченню матчів відбулася церемонія нагородження команд-призерів та гравців. Медалі, грамоти та кубок отримали за ІІІ місце гравці «Урожаю» Черняхівка, за ІІ місце  гравці «Єдність» Фарбоване, а за перше місце гравці «Рятівника». Переможці нагородженні також перехідним кубком і цим самим отримали запрошення на наступний рік на цей турнір.
Сектор молоді та спорту висловлює вдячність Черняхівській сільській раді за придбання призів та створення комфортних умов для гравців і вболівальників (підготовка поля, вода учасникам, озвучення та музика). Також дякуємо й керівникам команд та їх гравцям за участь в турнірі. І завдяки спільним зусиллям, сподіваємось, що даний турнір в Черняхівці буде радувати ще не одне покоління футболістів і вболівальників. А разом з ними і буде шана та пам’ять про Миколу Миколайовича Пивака жити довго. І найкрасномовніше про цю людину та її справу говориться у вірші Василя Пінчука, інструктора з фізкультури села Фарбоване, який особисто брав участь у всіх 20 турнірах:             Поезія-реквієм.