Головна - ОУПФУ - Для фермерів та одноосібників

Управління Пенсійного фонду України у Яготинському районі повідомляє, що Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 02.03.2015 (набрав чинності 13.03.2015) Міністерству аграрної політики та продовольства України передбачено видатки за напрямком „Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”. Зазначений вид підтримки аграріїв передбачено ст. 13 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства”, згідно з якою здешевлення кредитів здійснюється у режимі кредитної субсидії та полягає у субсидуванні частини плати (процентів) за використання кредитів, наданих банками у національній та іноземній валюті. Одержувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання агропромислового комплексу – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.

Компенсація надається на конкурсній основі позичальнику за укладеними договорами за умови, що сума відсотків за користування кредитами та за додатково укладеними договорами, предметом яких є надання банками послуг (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги), не перевищує у національній валюті 30% річних та в іноземній валюті – без обмежень.

Конкурсна комісія створена в Київській обласній державній адміністрації. Її метою є проведення конкурсу та вирішення інших питань щодо здійснення часткової компенсації відсоткової ставки за залученими банківськими кредитами.

Компенсація надається за кредитами, залученими для покриття виробничих витрат, пов’язаних із закупівлею паливно-мастильних матеріалів, насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, кормів, сировини та інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, молодняку сільськогосподарських тварин та птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запасних частин для ремонту сільськогосподарської і зрошувальної техніки та обладнання, енергоносіїв, та оплати послуг, пов’язаних з виконанням ремонтних робіт, робіт (послуг) з підготовки та оброблення ґрунту, захисту рослин від хвороб і шкідників, збирання врожаю. 

Позичальник для отримання права на компенсацію подає до конкурсної комісії заявку за встановленою Мінагрополітики формою та такі документи: копію кредитного договору, посвідчену банком-кредитором або банком, що обслуговує, та копії додатково укладених договорів між позичальником та кредитором; довідку про банківські реквізити позичальника; виписку банку-кредитора або обслуговуючого банку про отримання позичальником кредиту; копію фінансової звітності за останній рік; довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів). Відповідальність за достовірність поданих документів до конкурсних комісій несе безпосередньо керівник підприємства.

Не надається компенсація позичальникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство, яких визнано банкрутами, що перебувають на стадії ліквідації та в разі наявності простроченої більш ніж шість місяців заборгованості перед бюджетом та Пенсійним фондом України.